• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, D vējš, 4.63 m/s

  Dzeram ūdeni!

  Slimību ABC
  17. jūlijs, 2008
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Kad jādzer vairāk

  ·        Karstā laikā. Arī bērniņiem, kurus ēdina no krūts, vairākas reizes dienā var piedāvāt ūdeni no karotītes. Ja bēbītis nedzer, viņam to nevajag.

  ·        Ja bērns saslimis un viņam ir paaugstināta temperatūra.

  ·        Ja mazajam ir caureja.

  ·        Ja mazais saulē apdedzis un āda ir apsārtusi. Caur sakarsušu ādu no organisma iztvaiko vairāk šķidruma.

  ·        Ja bērns izlaidis ēdienreizi, ēdiens jāaizstāj ar dzērienu.

  ·        Ja bērns lielāko dienas daļu pavada ārā.

  Slāpst – jādzer ūdens

  Lai gan ūdeni neuzskata par uzturvielu, tas nepieciešams ikvienai organisma šūnai. Ūdens uzturvielas šķīdina, pārvieto pa visu organismu, kā arī izvada no tā. Ūdeni organisms uzņem gan dzerot, gan ēdot. Piemēram, dārzeņos ir 75–95% ūdens, maizē 35–40%. Ūdens organismam ir nepieciešams, lai veicinātu audu šķidrumu cirkulāciju, kompensētu šķidruma daudzumu, ko organisms zaudē svīstot, elpojot, čurājot. Tāpēc īpaši svarīgi ir pēc iespējas vairāk dzert slimības laikā.

  Ūdens rezervju cilvēka organismā nav. Slāpes ir pirmā pazīme, ka organismam trūkst ūdens.

  Karstā laikā jādzer lēnām – pa diviem trim malciņiem.Šo ieteikumu gan nav viegli izpildīt. Jo vairāk slāpst, jo lielāka ir tieksme ātrāk un vairāk dzert. Taču, jo vairāk bērns dzer, jo vairāk viņš svīst. Vienlaikus ar sviedriem izdalās daudz minerālsāļu, kas mazina organisma dabisko aizsargspēju aizturēt ūdeni.

  Dzert jāmācās

  Ja bērns nedzer ūdeni, bet prasa saldu tēju, sulu vai limonādi, viņam šis dzēriens garšo. Mazajam to gribas vēl un vēl, taču tā nav slāpju remdēšana. Ja bērnam patiešām slāps, viņš dzers jebko, arī ūdeni.

  Padzerties var dot vāju zāļu tēju bez cukura vai sulu, kas vienādā devā vai vairāk atšķaidīta ar ūdeni. Dzerot koncentrētu sulu, slāpes nerimstas un dzert gribas vēl vairāk.

  Dzert ūdeni ir jāmācās. Ja bērnam regulāri dod padzerties nedaudz ūdens, viņa organisms pierod un rodas vēlme laiku pa laikam to atkārtot.

  Padzerties vēlams dot pirms ēšanas vai pēc tam, nevis ēšanas laikā. Lai mazais dūšīgi ēstu, pusstundu pirms maltītes viņam jābūt nedaudz izsalkušam. Tad ieteicams dot ūdeni – mazākiem ar karotīti no snīpīškrūzes, lielākiem no krūzītes. 3–7 gadu vecumā bērnam jāizdzer aptuveni litrs šķidruma dienā.  Konsultē VIZMA MEIKŠĀNE, pediatre «Veselības centrā 4»

  2 komentāri

  ilzel
  tagad, kad sācies karstais laiks, man bieži rodas pārdomas, vai tikai mazajai nevajag padzerties. pagaidām mazā tikai mammas pienu ēd, un ir jau lasīts, ka tad nevajagot dot padzerties. Bet karstumā man pašai ļoti grūti, un mazā biežāk negrib ēst, taisni otrādi, karstā laikā pat retāk ēdam, un tāpēc domāju - ka varbūt tomēr piedāvāšu ūdentiņu padzerties.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+