• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Skaidrs, DA vējš, 0.51 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Diendusa bērnudārzā adaptācijas periodā

  12. septembris, 2008
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Dace Rudzīte

   Sākumā var negulēt

  Sākot apmeklēt bērnudārzu, mazais vēl apgūst tā ritmu, tāpēc adaptācijas periodā septembrī nevar strikti noteikt pusdienas miegu.Pēdējos gados vairums bērnudārzu un vecāku pieļauj, ka pirmajā nedēļā bērns bērnudārzā diendusu neguļ.Mazais tikai iepazīst bērnudārza ritmu, iepazīstas ar pārējiem, paspēlējas un diendusas laikā dodas mājās. Otrajā nedēļā bērns sāk pierast un pakāpeniski pieņemt to, ka jāguļ arī diendusa. Adaptācijas perioda pirmajā mēnesī daži bērni gan baidās aizmigt un pačīkst, tomēr reti gadās, ka mazais ļoti raudātu un atteiktos gulēt. Dažkārt mazais baidās aizvērt acis un zaudēt kontroli pār notiekošo, jo neuzticas videi, kurā atrodas. Taču parasti otrajā trešajā septembra nedēļā tas pāriet. Ja bērns tomēr nespēj aizmigt un diendusas laikā tikai vārtās pa gultu, viņu nevajadzētu rāt un kaunināt –bērnam nav jājūtas vainīgam par to, ka viņš nevar aizmigt.

   Kā var palīdzēt ģimene?

  Cik labi bērns gulēs bērnudārzā, lielā mērā atkarīgs no ģimenes attieksmes. Daudziem mazuļiem pielāgoties bērnudārza prasībām ir vienkāršāk, ja arī mājās tiek ievērots līdzīgs dienas režīms. Tāpēc vecākiem ieteicams uzzināt bērnudārza dienas kārtību un pakāpeniski pielāgot to mazuļa dienas ritmam. Sākumā lietderīgi bērnu pieradināt laikus doties gulēt vakarā (ne vēlāk kā pulksten 22) un laikus celties no rīta. Lai arī bērns mājās diendusu neguļ, viņam jāzina, ka bērnudārzā ir atpūtas laiks, kas tiek pavadīts bez rotaļām un aktīvas darbošanās. Ja arī bērns nevēlas gulēt, laikā, kad bērnudārzā būs diendusa, mamma ar mazo var atlaisties gultā, paskatīties un palasīt grāmatiņu, vienkārši parunāties.

   Konsultē GINTA GRIGORJEVA, Rīgas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes «Riekstiņš» vadītāja, un INESE LAPSIŅA, Rīgas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes «Riekstiņš» psiholoģe.

  Vairāk lasi žurnāla „Mans Mazais”2007. gada septembra numurā.

  2 komentāri

  zarins
  Man paziņa stāst'ja - viņai , kamēr bērniņš pierada,viena mamma gāja katru dienu uz dārziņu un gulēja blakus diendusu. Un brīnījās pēc tam, kapēc viņas mazulis vissliktāk adaptējas. Loģiski, viņš visu laiku vicoja mammai pakaļ...
  Riča
  Mūsu grupiņā arī bij tāda mamma. Un , kad mazulim uzradās pumpas, paziņoja, ka gultiņā laikam tikušas skudras. Tikai nevienam citam nez kapēc skudru nebija...Bet vispār - man jau liekas, ka maziņam bērniņam tomēr ir jāguļ tā diendusa. Ja pie tā ir pierasts jau ģimenē., diez vai problēmas būs. Ja ir normāls ritms, režīms k-kāds, būs labi. Bērniņam nepietiek ar 8 stundu miegu. Un pie tā, ka mazuļi protestē, negrib čučēt un visādi citādi ņemas ap to diendusu, domāju, tur nu vecāku vaina, ka vienkārši nav tā režīma nekāda. Ritma, precīzāk. Tas harmonizē, stabilizē, dod drošibas sajūtu un viss ir kārtibā.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+