• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C

  Bērnu drošība vasarā

  Slimību ABC
  26. jūnijs, 2009
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Vecākiem vasarā jāpievērš lielāka uzmanība bērna drošībai. Kā ziņo Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane, sākoties vasaras brīvlaikam, dažāda vecuma bērniem palielinās ārējo cēloņu traumu skaits.

  Vasarā lielākai daļai bērnu nav nodrošināta pietiekoša vecāku uzraudzība, kā rezultātā bērni cieš dažādos negadījumos (ceļu satiksmes, ūdens nelaimes, sporta aktivitāšu negadījumos u.c.).

   Pēc Veselības ministrijas informācijas lielākā daļa negadījumu nepietiekošas uzmanības dēļ notiek mājās. “Vecākiem ir jādomā par bērna drošību! Bērni atdarina vecāku darbības, tādēļ arī vecākiem ir jādomā, kādu piemēru rāda bērniem!” uzsver Jana Feldmane.

   Raksturīgākie negadījumi vasarā

  Pirms skolas vecuma bērniem raksturīgākie negadījumi ir saindēšanās un apdegumi ar sadzīves ķīmikālijām, aizrīšanās un dažāda veida kritieni, vasarā - noslīkšana.

  Skolas vecuma bērniem (tīņiem) raksturīgākie negadījumi ir ceļu satiksmes negadījumi un traumas, kas rodas sporta aktivitāšu dēļ (kritieni, nobrāzumi, lūzumi, utt.). Šajā vecumā bērni ir daudz aktīvāki un  pārdrošāki, viņiem patīk ekstrēmie sporta veidi. Kā atzīst Jana Feldmane, arī pašvaldībām ir sava loma drošu sporta aktivitāšu veicināšanai, attīstot iespējas ģimenes kopīgai sportošanai, veicināt ekstrēmo sporta veidu centru attīstību, piemēram, ierīkojot drošus skeitparkus.

  Salīdzinot ar Eiropas Savienību, Latvijā bērni līdz 4 gadu vecumam iet bojā trīs reizes biežāk.

   Statistika Latvijā

  Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Latvijā ārējo negadījumu skaitam un bērnu nāves gadījumu skaitam ir vērojama tendence samazināties.No ārējiem nāves cēloņiem mirušo bērnu skaits salīdzinot ar 2000. gadu ir samazinājies par pusi. Vislielākais mirušo skaits ir vecuma grupā no 15-17 gadiem, kas 2 reizes vairāk pārsniedz citu vecuma grupas.

   Katru gadu vairāk kā 6000 bērni gūst dažādas traumas.No tiem vairāk kā 1500 traumas veido dažāda veida sasitumi, vairāk kā 1200 vaļējas brūces un tikpat- lūzumi. Pēc tam raksturīgākās traumas ir smadzeņu satricinājumi, nobrāzumi un apdegumi. Visvairāk ciešs bērni vecumā no 15-17 gadiem, savukārt visvairāk apdegumus un applaucējumus gūst bērni vecumā līdz 4 gadu vecumam.

   Konsultē Veselības ministrijas, Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane

  Teksts Diāna Rozentāle

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+