Balvas – bez aprēķina

13. februāris, 2009
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Reizēm tā vien gribas bērnam piesolīt balvu, jo šķiet, ka tad viņš daudz vairāk centīsies. «Ja tu paspēlēsies ar mazo brāli, aizvedīšu tevi uz kino!» – «Ja tu nedēļu katru vakaru sakārtosi savas mantas, nopirkšu tev skrituļslidas!» Princips «izdarīsi – dabūsi» reizēm sniedz tūlītēju rezultātu, taču tas nestimulē bērnu darbību atkārtot. Vārdos «Ja tu spēlēsies ar mazo brāli...» viņš saklausa zemtekstu: «Neesmu pārliecināts, ka tu to spēsi!»

Reizēm bērns slikti uzvedas arī tāpēc, ka jūt: ejot ciemos, vecāki raizējas par viņa uzvedību. Lai mazais būtu rātns un mierīgs, viņam jau iepriekš kaut ko apsola. Tomēr mammai un tētim par nepatīkamu pārsteigumu bērns atkal uzvedas slikti – lai vecāki nedomā, ka viņam izdabājuši par velti!

Bērnu pa īstam iepriecina negaidītas balvas – tās sniedz viņam apliecinājumu, ka vecāki viņu atbalsta.

1 komentārs

Riča
Tas, ka pa īstam prieks par pārsteigumiem - esmu pārleicinājusies! Actiņas tā mirdz!!!Bet par `slikto uzvedību` - man jau liekas, ka vecāki bie''zi vien, vienk. aizmirst, ka bērnam taču jābūt Dzīvai radībai!!! Es nekad neesmu uzskatījusi, ka skradīšana un tāda neliela ālēšanās:)) ciemos vtl. būtu uzskatāma par sliktu uzvedību. Tas taču ir tikai normāli!!! Ja plānots tāds mierigāks pasākums, ņēmām līdzi dažas mantiņas, krāsojamo grāmatiņu utl., lai bērnam ir, ar ko nodarboties. Viņi tak vēl paldies Dievam neiesaistās diskusijās par to, "kāds šodien ārā laiks" un kurš politiķis ne tā paskatījies... Ir arī svarīgākas lietas dzīvē!:))

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+