Pediatre uzskata, ka zīdainim lielveikalā nav ko darīt!

Zīdainis lielveikalā
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Mans Mazais
Mans Mazais
8. maijs, 2014
2 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
«Esmu ievērojusi un nespēju palikt vienaldzīga pret to, ka māmiņas pa karstu un smacīgu veikala iekštelpu pastaigājas ar bērnu ratiņiem tāpat kā uz ielas – zīdainīši satuncīti un sapakoti, kamēr pašas māmiņas izģērbušās pusplikas. Kādā pirtī jāuzturas mazajam cilvēciņam, kas nevar mammai pateikt, ka viņam nav labi… Kā apieties ar maziem zīdainīšiem iepirkšanās centros un veikalos?» mums raksta lasītāja Liene.

Atbildi vaicājām pediatrei Vizmai Meikšānei, kas uzskata, ka ar zīdaini uz lielveikalu nav jādodas.

Protams, visiem jāēd, taču iepirkties var arī tētis vai mamma, kas atstāj mazo tēta pieskatīšanā. Ja tiešām nav citas iespējas un uz veikalu jāiet kopā ar mazuli, viņš telpās noteikti jānoģērbj – jānovelk cepurīte un cimdi, noteikti mazais jāatbrīvo no kombinezona. Būtībā veikalā zīdainim jābūt apģērbtam tieši tāpat kā mājās, lai izvairītos no pārkaršanas.

Ja tev ir kāds aktuāls jautājums pat grūtniecību vai bērnu, raksti mums: mansmazais@santa.lv

2 komentāri

ievuskins
CITĒJU:Atbildi vaicājām pediatrei Vizmai Meikšānei, kas uzskata, ka ar zīdaini uz lielveikalu nav jādodas. Protams, visiem jāēd, taču iepirkties var arī tētis vai mamma, kas atstāj mazo tēta pieskatīšanā.Āmen! Varu tikai piekrist! Mūsu ģimenē tētis/vīrs ir tas, kurš iepērkās. Viņš ir tas, kurš brauc ar mašīnu, tad nu ārtāk, ērtāk un vienkāršāk. Kad nu man, mammai, sagribās aiziet uz bodi, bērni paliek vīra pārziņā un es varu netraucēti, atslābinoties nodoties relaksācijai, uzmērot visas sevi interesējošās kurpes pēc kārtas vai izmeklējot īsto sieru vakariņām :) Protams, lielais dēls (5g. 5mēn.) zina, kas ir veikals. Mums nekad nav bijušas problēmas doties abiem kopā uz veikalu, jo pirms tam esam izrunājuši ko pirksim un ko noteikti nepirksim. Vienmēr arī aizejam uz rotaļlietu stendu PASKATĪTIES.., puika man visu izrāda, pastāsta. Viņš zina, ka tikai skatāmies.., tāpēc veikalā nekādu diskusiju, kreņķu vai kašķu par to, ka jāpērk, nav bijis. Katreiz gan dabū kādu nelielu kārumiņu, ko pats noskatījis, bet tiešām tas ir, kas neliels- kinderola, čupa čups, kāds žurnāls.. Kaut viņš uz veikalu iet varbūt 1-2 reizes mēnesī, nebūt nenozīmē, ka viņš arī kārumiņus dabū tikpat reizes mēnesī ;)

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+