Kur likt skolasbērnus sestdienā – darba dienā?

Ģimene
7. janvāris, 2015
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Sestdien, 10.janvārī, kad vecākiem jāatstrādā 2.janvāra brīvdiena, skolas bērniem ir brīvdiena, līdz ar to daudziem vecākiem rodas jautājums – kur atstāt jaunāko klašu skolēnus?

Mans Mazais nolēma noskaidrot, ko iesākt vecākiem, kuriem sestdien jāstrādā, bet aukles un omas nav pa rokai. Interesējāmies lielākajā Latvijas pašvaldībā – Rīgā.

Kā skaidro Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde, bērniem sestdiena patiešām ir brīva, jo 2.janvāris iekrita viņu brīvlaikā. „Kur bērnus atstāt? Bērni paliek turpat, kur palika, kad vecāki brīvlaikā gāja uz darbu, piemēram, kopā ar vecvecākiem, aukli,” stāsta pašvaldībā.

Vienlaikus Vilde norāda, ka Rīgā darbojas ap 20 brīvā laika centri, kuros bērni var pavadīt laiku, kamēr vecāki strādā. Centri darbojas skolās, uzturēšanās tajos ir bez maksas. Bērni centrā var spēlēt galda spēles, skatīties televizoru, kaut vai pļāpāt – būtībā pavadīt laiku, kā vēlas, jo nekāda speciāla programma viņiem netiek piedāvāta. Bērnus parasti pieskata viena audzinātāja.

Brīvā laika centrus Rīgā var meklēt mājaslapā e-skola.lv. Tiesa gan, Manam Mazajam neizdevās atrast vienkopus visu Rīgas pašvaldības brīvā laika centru sarakstu, kas patlaban strādā. Lūk, šeit http://www.e-skola.lv/public/63737.html pievienotajā dokumentā var gūt ieskatu, kādus brīvā laika centrus skolēni varēja apmeklēt pērnā gada rudens brīvlaikā. Patlaban ieteicams piezvanīt uz konkrēto centru vai skolu, kurai centrs piesaistīts, un painteresēties, vai tas strādās sestdien un kāds ir tā darba laiks. Piemēram, piezvanot uz bērnu un jauniešu centru Kurzeme, atklājās, ka šeit nemaz vairs nav iespēju pavadīt dienu vai dažas stundas brīvā laika centrā – tas vairs nedarbojas, jo ilgāku laiku bērni neesot vesti.

Jāņem vērā, ka ir brīvā laika centri, kuros darbošanās notiek tikai latviešu vai tikai krievu valodā, tomēr ieteicams konkrētāk interesēties, piezvanot uz attiecīgo centru vai skolu, kurai tas piesaistīts. Piemēram, Anniņmuižas vidusskolas brīvā laika centrā pastāstīja – lai gan tā ir skola ar krievu mācību valodu un arī centrā pamatā nāk bērni, kas runā krieviski, tomēr ikdienā esot daži bērni no skolām ar latviešu mācību valodu. Tātad, ja tuvējā apkārtnē citu šāda veida skolēna pieskatīšanas iespēju nav, tad arī tā var būt iespēja bērnam saturīgi pavadīt laiku.

Un, protams, brīvā laika centri Rīgas pašvaldībā strādā arī parastās darba dienās, tādēļ tā var būt laba alternatīva bērniem pēc stundām, kamēr vecāki aizņemti darbā.

Par iespējām, kur palikt mazajiem skolēniem citās pilsētās un laukos sestdienā, 10.janvārī, kas pieaugušajiem ir darbdiena, iesakām interesēties savā pašvaldībā!

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+