Ja mājās ir mazulis un suns. 10 zelta likumi, lai visiem klātos labi

Suņa audzināšana
Edīte Valtere
12. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Reti kurš skats ir aizkustinošāks par to, kā mazulis paļāvīgi saritinājies sunim azotē un abi laimīgi snauž. Tāpat reti kura ziņa ir šausminošāka par tām, kad ģimenes suņi uzbrukuši savu saimnieku bērniem. Lai nepieļautu šādas situācijas, ir jāņem vērā, pirmkārt, jau tas, ka suns tomēr ir dzīvnieks nevis četrkājains cilvēks. Un izejot no tā, jāapmāca ne tikai suns, bet arī bērns! Lai visiem klātos labi.
  1. Nekad neatstājiet zīdaini vai mazu bērnu bez uzraudzības kopā ar suni. Ja jāiziet no istabas, ņemiet līdzi suni vai bērnu. Ja nav laika uzraudzīt suni un bērnu vienlaikus, suni uz laiku var izlikt sētā vai citā telpā.  Istabas durvis jāaizslēdz vai arī durvīm jāierīko krampītis bērnam neaizsniedzamā augstumā. Visbiežāk suņi sakož mazus bērnus tad, kad līdzās nav neviena pieaugušā.
  2. Aukle, vecmāmiņa vai kāds cits saimnieku prombūtnes laikā nevar vienlīdz labi uzraudzīt gan bērnu, gan suni.  Cilvēks bez pieredzes laikus nenovērtē, ka briest konflikts starp suni un bērnu. Tāpēc vecāku prombūtnes laikā suni un bērnu labāk izšķirt.
  3. Māciet bērniem netraucēt suni, kas ēd vai guļ. Pārbaudiet, vai bērni to ievēro!
  4. Kad suns dodas prom no bērna, māciet, ka nedrīkst suni aizturēt, vilkt atpakaļ, – viņš tajā brīdī nevēlas kontaktēties.
  5. Māciet bērniem, ka suņa riešana, rūcieni un zobu rādīšana nozīmē briesmas.
  6. Nekad nelieciet bērnam sodīt suni! Suns pieņem sodu no pieaugušā, bet var aktīvi pretoties bērnam.
  7. Barojiet suni noteiktā vietā un pēc tam novāciet bļodiņu ar pārpalikumu.
  8. Īpaši jāuzmanās, kad mājās ciemojas citi bērni. Suns pret svešiem bērniem var izturēties citādi nekā pret ģimenes cilvēkiem. Mēdz gadīties, ka mājas suns sakož mazos ciemiņus, jo svešo bērnu rotaļas noturējis par uzbrukumu saviem bērniem. Ciemiņi bieži uzskata, ka bērnu drošību nodrošina saimnieki, savukārt mājinieki – ka ciemiņi bērnus pieskatīs paši.  Tā bērnus nepieskata neviens, un tie traucē vai kaitina suni. Ja nevienam nav laika suni uzraudzīt, dzīvnieks ciemošanās laikā jāieliek atsevišķā telpā vai iežogojumā.
  9. Mīļš bērnu draugs un nikns sargs NAV viens un tas pats suns.
  10. Ja nikns suns ir iežogojumā, vārtiņi jāaizslēdz, bet žogam jābūt tik augstam, lai bērns tam nevarētu pārkāpt.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+