Kāpēc tētis ir unikāls?

Ģimene
18. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Freepik
Būt par tēvu 21. gadsimtā var būt liels izaicinājums. No tēva sagaida ne tikai to, ka viņš atnesīs mājās mamutu, bet būs arī rūpīgs, iejūtīgs un pagatavos vakariņas. Turklāt bieži vien vīriešiem, kuri šobrīd kļūst par tēviem, bērnībā nav bijis tēva piemēra.

Tēva lomai neļauj uzplaukt arī sabiedrībā valdošie priekšstati. Biedrības Tēvi veiktajā pētījumā secināts, ka sabiedrība kā ģimenes kodolu redz māti, sievieti un viņas bērnus, bet vīrietis, tēvs ģimenē ir tikai labs papildinājums, atbalsta persona. Tēvus par mātes asistentiem uzskata gan ārsti, skolotāji, gan bērnudārza audzinātāji un kā arī paši tēvi.

Patiesībā vīrieši ir tikpat piemēroti bērnu audzināšanai kā sievietes.

Ņemot vērā to, ka tēva loma mūsdienās ir daudz krāsaināka, nekā tā bija vēl pirms pārdesmit gadiem, piedāvājam biedrības Tēvi aktīvāko tētu skatījumu uz to, kāds, viņuprāt, ir unikāls tētis.

Kārlis, trīs bērnu tēvs: «Manuprāt, labs tēvs ir iejūtīgs (patiesi dzirdīgs), atvērts, tālredzīgs, tāds, kurš spēj patiesi ticēt savam bērnam, neuzspiežot savas ambīcijas. Ar stipru un maigu garu vienlaikus.»

Gatis, meitas tēvs: «Unikāls tētis – tāds, kurš mīl, rūpējas par drošību un veselību, gādā par nākotnes labklājību un smaidu sejās, kā arī uzņemas pilnu atbildību par savu ģimeni. Un to visu dara ar tikai sev piemītošu īpašību kopumu. Es nekad nebūšu skaļš un izklaidējošs, taču pie manis vienmēr var atrast mieru, garšīgu ēdienu un atvērtu skatu uz jaunumiem. Unikāls tētis ir tas, kurš vislabāk pazīst savu bērnu, ar mugurkaula smadzenēm jūtot, kas viņam vajadzīgs, un ar savām unikālajām īpašībām piepilda sava bērna dzīvi un papildina personību.»

Mārtiņš, divu puiku tēvs: «Cenšos būt atvērts gan sirdī, gan prātā visam jaunajam un nezināmajam, kas stāv man priekšā, kļūstot par tēti. Cenšos būt klātesošs, izzinošs un atbalstošs. Mans uzdevums ir un būs palīdzēt viņiem neapmaldīties šajā vēju pasaulē un palīdzēt ar virziena izvēli. Dzirdēt puikas un sajust viņu pasauli. Augt un mācīties ar viņiem kopā. Un kļūt pašam par labāku cilvēku.»

Rinalds, dēla tēvs: «Viens no centrālajiem dzīves aspektiem vīrieša mūžā ir sadzīvošana ar savu ego, dzīvošana pāri savam ego. Ideāls tētis ir tāds, kurš spēj veselīgi tik galā ar savu ego un ir apzināti klātesošs savu bērnu dzīvē. Ieinteresējošs un motivējošs, bet pacietīgs. Klātesošs un skaidrojošs, bet stingrs un nepiekāpīgs. Tāds, kuram nav par sevi, savu izskatu, savu rīcību, savu ceļu un attieksmi jākaunas savu bērnu priekšā nevienā brīdī.»

Klāvs dēla tēvs: «Unikāls tētis ir tāds, kurš spēj apzināties un saprast, ka būt tēvam ir nemitīgs process, kura laikā ir jāspēj mācīties, sadzirdēt, ieklausīties, saredzēt, ieraudzīt, kļūdīties un no savām (un vēlams arī citu) kļūdām mācīties. Brīdis, kad pirmo reizi turi savu pirmdzimto rokās, ir šī vienreizējā procesa sākums, un tas, cik ātri un atvērti vīrietis spēj saprast, ka viņam ir aktīvi jāpiedalās, padara šo tēti par unikālu. Vēl viena unikālā tēta superspēja – būt spējīgam allaž pielāgoties un mainīties, lai kopā ar savu ģimeni izaugtu.»

Raksts tapis Labklājības ministrijas organizētās informatīvās kampaņas Tēt, esi unikāls! ietvaros sadarbībā ar biedrību Tēvi un vecāku organizāciju Mammāmuntētiem.lv.

 

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+