Kad bērns beidzot izgulēs visu nakti?

Bērns
Iveta Troalika
Iveta Troalika
23. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Daudzās ģimenēs pēc pirmā pusgada jautājums par mazuļa miegu kļūst īpaši aktuāls. Tagad gan beidzot bēbim vajadzētu gulēt visu nakti bez pamošanās! Bet, kā skaidro psiholoģe un psihoterapeite Vita Kalniņa, pirmais gads pilnīgi noteikti nav laiks, kad bērnam jāvar izgulēt nakti vai aizmigt vienam.

Miega treniņi nav vēlami

Septiņu, astoņu mēnešu vecumā izgulēt visu nakti bez pamošanās, fizioloģiski vēl nav iespējams, tas neatbilst bērna attīstībai. Tāpēc nekādi miega treniņi un paņēmieni, kā to panākt, nav vēlami.

Vita Kalniņa skaidro, ka ir pierādīts, ka bērni, kas aizmieg vieni paši otrā istabā un lielākoties arī pa nakti pie sevis nesauc, visu nakti organismā saglabā augstu stresa hormona kortizola līmeni. Savukārt mazuļi, kas drīkst gulēt līdzās vecākiem vai vismaz vienā istabā ar viņiem, sajust, sasmaržot, sataustīt viņus, mostas vairākas reizes naktī, taču jūtas drošībā, ko parāda arī hormonu analīzes.

Ja bērniņš mostas biežāk par 4reizēm naktī vairāk nekā 4naktis nedēļā un vismaz 4nedēļas no vietas, tad gan būtu jāmeklē palīdzība. Citādi varam uzskatīt, ka runa ir par normālu bēbīša miegu.

Blakus mammai drošībā

Mammai, kura parasti ir tā, kas aprūpē mazuli arī pa naktīm, par sevi ir ļoti jārūpējas, lai taupītu spēkus. Un pirmais – ir samazināt prasības pret sevi.

Ja mazulis naktī būs turpat blakus, un mamma, kad viņš ieknukstēsies, tikai pateiks: «Kuš, kuš, es esmu tepat» un pāris reižu papaijās viņam muguriņu, vai, ja izsalkušais mazulis pats varēs sameklēt pusmiegā esošās mammas pupiņu un drusciņ uzēst, tas sievietes atpūtu tik ļoti neietekmēs.

Bet, ja mammai naktī ir jāiet uz citu istabu pie raudoša bērna, ja viņai šķiet, ka vienīgais veids, kā viņu nomierināt, ir nēsāt pa istabu, līdz viņš iemieg, vai, ka ir jāiesēžas speciālā zīdīšanas krēslā, lai viņu pabarotu, tad tiešām pēc tam viņai būs grūti atkal iemigt.

Kas ietekmē bērna miegu?

Protams, būs situācijas, kad bērns naktī modīsies biežāk, piemēram, kad smaganas ir uztūkušas un sarkanas, skaidrs, ka nāk zobi. Vai vecāku attiecību krīzēs, kad viņi strīdas vai tieši pretēji – ir nikni viens uz otru, bet neko nesaka, tas viss var ietekmēt bērna miegu. Bet tas atrisinās un pāriet.

Ja nekādu iemeslu neredzam, bet mazulis mostas katru nakti tik bieži, ka visa ģimene ir pārgurusi, iespējams, bērnam ir vajadzīga speciālista palīdzība.

Varbūt viņš joprojām ir dzemdībās pārdzīvotajās grūtībās, vai arī nav varējis tikt galā to spriedzi, ko kaut kāda iemesla dēļ piedzīvojis mammas vēderā. Nevajadzētu uzskatīt, ka, ja bērns otrajā pusgadā divpadsmit reižu naktī mostas, – ai, gan izaugs un vairs nemodīsies. Tad tomēr jādomā, kas noticis vai notiek, kā varam palīdzēt viņam un paši sev, meklējot speciālista – psihoterapeita palīdzību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+