• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Kā atrast aukli bērnam?

  Ģimene
  Laura Ikauniece
  30. novembris, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Uzzini, kas jādara, lai atrastu savam bērnam gādīgu un jauku auklīti, kurai vari uzticēties. Un atbildam arī uz vecāku satraucošākajiem jautājumiem!

  Nevainojams plāns, kā atrast perfektu aukli!

  • Mājaslapas viis.lv publiski pieejamā daļā ir informācija par reģistrētajām auklītēm. Izvēlies sadaļu Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji, ieraksti savu dzīvesvietu un atrodi auklīti.
  • Ja izvēlies aukli no sludinājumu portāla, ieplāno meklējumiem vismaz mēnesi laika. Klausi intuīcijai un izvēlies auklīti, par kuru rodas 100% pārliecība.
  • Iepazīsties ar aukles profilu sociālajos tīklos.
  • Tikšanās reizē iztaujā auklīti par viņas izglītību, darba pieredzi, veselību, interesēm, ģimeni, dzīves vērtībām, attieksmi pret bērniem, dzīvniekiem, dabu, reliģiju. Pavaicā, kā viņa rīkotos, ja, piemēram, bērniņš aizrijies vai applaucējies, ja viņš raud, mammai aizejot.
  • Svarīga ir ne tikai bērna patika pret auklīti, bet arī auklītes simpātijas pret jūsu bērnu. Vispatiesāk tās izpaužas neverbāli – ar acu kontaktu, sejas izteiksmi, balss intonāciju, pieskārieniem. Neiejūtīgas auklītes vairāk ievēro savas vajadzības, kļūdaini tulkojot mazuļa signālus (Man vajag, lai bērns tagad ēd un vēlāk guļ!, Esmu nogurusi!).
  • Noslēdz līgumu, kurā uzskaiti aukles pienākumus, higiēnas prasības, vienojieties par atalgojumu un darba laiku. Līgumā miniet abu pušu personas kodus un apstipriniet ar parakstu.
  • Nosaki aukles pārbaudes laiku. Dažas dienas ļauj viņai padzīvoties ar bērnu vecāku uzraudzībā, lai abi iepazīst viens otru tuvāk. Vēro, kā bērns reaģē uz aukli.
  • Ja tev kā mammai vai tētim ir pamatotas bažas par to, vai nolīgtā aukle spēj tikt galā ar saviem pienākumiem, iespējams, radušās strīdīgas situācijas, kas skar bērna drošību, vari zvanīt un konsultēties Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā: 116111.

  Kā pārliecināties, vai aukles rekomendācijas vēstules nav viltotas?

  Palūdz vecākiem, pie kuriem auklīte reiz strādājusi agrāk, sniegt kādu pierādījumu. Varbūt viņiem saglabājies darba līgums vai fotogrāfijas, kurās aukle redzama kopā ar bērniem. Ir vērts arī sazināties ar auklītes darba devējiem, kas nav saistīti ar bērnu pieskatīšanas jomu, lai uzzinātu atsauksmes par viņu kā par personību.

  Kā pēc bērna reakcijas saprast, vai aukle tiek galā ar pienākumiem?

  Ja bērns, vecākiem atgriežoties, izskatās uztraucies, nobijies vai noslēdzies sevī un no rīta atsakās tuvoties auklītei, tam jāpievērš uzmanība. Sākotnēji šķiet, ka tā ir bērna reakcija uz pārmaiņām un vecāku prombūtni, bet, ja tas nepāriet, jāizvērtē auklītes atbilstība mazulim. Nopietns signāls ir arī pēkšņi miega un ēšanas traucējumi bērnam, baiļu lēkmes naktī, nagu graušana, pēkšņa neuzticēšanās svešiem cilvēkiem, arī emocionāls vēsums, vienaldzība, nomāktība, dusmas vai dusmu lēkmes.

  Vai drīkstu uzstādīt videokameru?

  Jā, bet tikai un noteikti par to informējot arī auklīti vai vēl labāk – minot šo punktu līgumā. Ja videokamera būs uzstādīta auklei nezinot, tas būs pretrunā ar personas datu aizsardzību un var iestāties krimināla atbildība.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+