Rīgas domei papildus nepieciešami 1,4 miljoni eiro privāto bērnudārzu pakalpojumu nodrošināšanai

Pirmskolas izglītība
Ziņu aģentūra LETA
10. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Privāto bērnudārzu pakalpojumu nodrošināšanai Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam šogad nepieciešami papildus 1,4 miljons eiro, jo Rīgā deklarēto bērnu skaits privātajos bērnudārzos pieaudzis par aptuveni 600, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja departamenta šī gada budžeta grozījumus, kuros kopumā papildus tiek lūgti 314 554 eiro.

300 000 eiro paredzēti līdzfinansējuma nodrošināšanai privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, bet vēl 1,1 miljonu eiro departaments šim mērķim novirzīs no ieekonomētajiem līdzekļiem. Kā skaidroja departamenta pārstāvji, izmaksas saistītas gan ar to, ka pieaudzis audzēkņu skaits privātajos bērnudārzos, gan to, ka pieaugušas izmaksas par vienu izglītojamo.

14 554 eiro no papildu lūgtās naudas departamenta tērēs, lai segtu izdevumus par skolēnu nodarbinātību vasaras laikā. 2019. gada budžetā departamentam bija paredzēti 100 200 eiro 270 skolēnu nodarbināšanai, taču, ņemot vērā lielo pieprasījumu no pašvaldības iestādēm, papildu tika izveidotas vēl 45 darba vietas.

Kopumā gada laikā departaments ietaupījis 1,36 miljonus eiro, no kuriem lielākā daļa – 1,24 miljoni – ietaupīti no skolēnu ēdināšanas.

Ieekonomētā nauda tiks pārdalīta citiem departamenta mērķiem, piemēram, līdzfinansējuma izmaksai privātajiem bērnudārziem, atlīdzības palielināšanai amatierkolektīvu pasniedzējiem, bērnu mūzikas un mākslas skolām un citiem.

Lēmumu par līdzekļu pārdali vēl skatīs Rīgas dome.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+