Cik ātri pēc slimošanas var atgriezties dārziņā?

Uz dārziņu pēc slimošanas
Zane Kazāka
6. novembris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Lipīgās bērnu infekcijas slimības

Infekcijas slimības (masalas, masaliņas, garais klepus, vējbakas u. c.), pret kurām saskaņā ar Latvijas vakcinācijas kalendāru bērni tiek vakcinēti, ir ļoti bīstamas, jo var radīt smagas komplikācijas, invaliditāti, dažkārt pat nāvi.

Veicot zinātniskos pētījumus par katru no šīm slimībām, ir konstatēts, kāds katrai no tām ir inkubācijas periods un cik ilgu laiku slimnieku vajadzētu izolēt no apkārtējiem. Piemēram, masalām izolācijas laiks ir noteikts ne mazāk kā četras dienas no izsitumu parādīšanās brīža, masaliņām – septiņas dienas.

Savukārt saslimušos ar vējbakām izolē no pirmā brīža, kad izsitumi parādās, kā arī skaita klāt vēl piecas dienas no pēdējo jauno izsitumu parādīšanās brīža.

Šīs ir pietiekami nopietnas slimības, tādēļ vecākiem bērns obligāti jāved pie ģimenes ārsta vai uz slimnīcu un rūpīgi jāseko līdzi ārsta norādījumiem, kā arī jāievēro noteiktais izolācijas laiks katrai no tām. Tāpat jāņem vērā, ka šī slimības lielākajā daļā gadījumu apdraud bērnus, kas nav saņēmuši vakcīnas.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

2/4Lipīgās bērnu infekcijas slimības

Novērtē rakstu

Lasi citur

1 komentārs

Zvlkx
Viegli pateikt, ka ar iesnām bērnu uz dārziņu vest nevajag, bet vai ģimenes ārsti dod slimības lapu bērna vecākiem, ja bērnam ir iesnas bez temperatūras? Pie tam ir bērni, kam teju nepārtraukti aukstajā periodā ir iesnas, dažas dienas vairāk, tad kādu nedēļu mazāk, tad atkal vairāk, bet ne temperatūras, ne citu komplikāciju nav - tad viņus vispār nevar vest uz dārziņu?

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs