Cik ātri pēc slimošanas var atgriezties dārziņā?

Uz dārziņu pēc slimošanas
Zane Kazāka
6. novembris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Vēdera vīrusi

Tā sauktos vēdera vīrusus jeb akūtos gastroenterītus visbiežāk izraisa dažādu veidu vīrusi. Bērniem līdz piecu gadu vecumam izplatītākais no tiem ir rotavīruss. Saslimšanas simptomi ir slikta dūša, vemšana, caureja, paaugstināta ķermeņa temperatūra un sāpes vēderā. Laiks no rotavīrusa iekļūšanas organismā līdz slimības sākumam ir 2–4 dienas.

Rotavīrusa gadījumā saslimšana sākas ar vemšanu un paaugstinātu ķermeņa temperatūru (tā parasti pāriet pēc 3–7 dienām), caureja parādās 1–2 dienas pēc paaugstinātas temperatūras. Norovīrusa gadījumā saslimšana sākas ar sliktu dūšu un vemšanu, var būt bez paaugstinātas temperatūras, caureja var gan būt, gan nebūt. Laiks no norovīrusa iekļūšanas organismā līdz slimības sākumam ir 24–48 stundas. To, kāds vīruss ir izraisījis saslimšanu, precīzi var noskaidrot, veicot fēču laboratoriskos izmeklējumus.

Daktere stāsta, ka pētījumos ir minēti dažādi dati par to, cik ilgi rotavīruss ar fēcēm vēl var izdalīties, dažos nosauktas pat 57 dienas (norovīrusa gadījumā līdz pat 53 dienām).

Tik ilgi mājās tomēr neesot jāpaliek, parasti iesaka mājās pavadīt nedēļu. Dažos literatūras avotos tiek minētas 10–14 dienas. Šie ieteikumi vairāk attiecas uz bērniem līdz piecu gadu vecumam un bērniem, kas nespēj ievērot personisko higiēnu.

Skolas vecuma bērniem jāpaliek mājās vismaz 24 stundas no pēdējo simptomu izzušanas brīža. Bērns pēc simptomu izzušanas parasti ir aktīvs, omulīgs, jūtas labi, bet ar fēcēm vēl izdala vīrusus, līdz ar to apdraud citus bērnus sev apkārt. Šādas slimības gadījumā vecākiem jāvelta īpašas pūles pakāpeniskai un saudzīgai bērna ierastā ēšanas režīma atjaunošanai, kā arī jāņem vērā, ka pēc slimošanas organismam nepieciešams laiks, lai atjaunotos.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

1/4Vēdera vīrusi

Novērtē rakstu

Lasi citur

1 komentārs

Zvlkx
Viegli pateikt, ka ar iesnām bērnu uz dārziņu vest nevajag, bet vai ģimenes ārsti dod slimības lapu bērna vecākiem, ja bērnam ir iesnas bez temperatūras? Pie tam ir bērni, kam teju nepārtraukti aukstajā periodā ir iesnas, dažas dienas vairāk, tad kādu nedēļu mazāk, tad atkal vairāk, bet ne temperatūras, ne citu komplikāciju nav - tad viņus vispār nevar vest uz dārziņu?

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs