Bērnam draudzīgas mobilās lietotnes

Tehnoloģijas
Sindija Meluškāne
Sindija Meluškāne
27. aprīlis, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ja dzīves pirmajos gados izdodas izvairīties no mobilo ierīču lietošanas – ļoti labi. Bērns neko nebūs zaudējis, ja pirmsskolas vecumu pārlaidīs bez sava mobilā telefona, planšetes vai datora. Taču, ja mobilās iekārtas bērna dzīvē ir ienākušas, galvenais parūpēties, lai tajās pavadītais laiks ir samērīgs, bet saturs, ko lieto mazais, – vērtīgs un draudzīgs bērnam.

Lūk, Google Play veikalā atrodamās lietotnes, ko var lejuplādēt un piedāvāt bērniem – bez sirdsapziņas pārmetumiem!

Mobilās lietotnes mazajiem pirkstiņiem

Baloon pop – balonu spridzināšana. No ekrāna lejasdaļas ceļas uz augšu krāsaini baloni, un tie ar pirkstiņu jāspridzina. No baloniem var izšķilties dažādi zvēri, putni, burti vai cipari, kas spridzināšanu padara īpaši jautru, turklāt māca skaņas. Baby fishing – upē peld zivtiņas, kuras makšķerē resns, omulīgs kaķis. Ar pirkstiņu trāpot uz pareizās zivs, tiek pieskaitīti punkti, bet par nepareizajām punkti tiek noņemti. 384 puzzles for kids – Vienkāršas dzīvnieku mozaīkas, kas jāsaliek kopā no 4–5 puzles gabaliņiem. Uzdevums nebūs pa spēkam pašiem mazākajiem, bet kopā ar tēti un mammu var izvērsties par aizraujošu rotaļu. Drawning – Zīmēšanas lietotne, kas piedāvā gatavus šablonus. Bērnam jāizvēlas krāsa un ar pirkstiņu jāpārvelk iezīmētā līnija. Tā cita pēc citas tiek uzzīmētas visas zīmējuma detaļas, bet, kad pabeigts, tas atdzīvojas, lido, brauc vai skrien, un top īsta multenīte!

Nākamais līmenis – burti un pasakas

Pasakas – portāla pasakas.net izveidota lietotne, kas piedāvā lasīt un noklausīties 100 pasaku, ko ierunājuši Latvijā pazīstami cilvēki. LMT pasakas – tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio, bet pilnībā pieejama tikai LMT klientiem. Latviešu ābece – skaista un bagāta lietotne, kas piedāvā mācīties izrunāt skaņas, dažādus runas vingrinājumus, arī noklausīties ierunātas pasakas un iedziedātas tautasdziesmas, kuras pieskaņotas katram burtiņam. Ābece – burtnieks – piedāvā mācīties alfabētu, pareizrakstību un citas gudrības. Jāpiecieš diezgan uzmācīgas reklāmas, bet citādi noderīga un laba.

Lielākiem gudriniekiem

Gudrinieks – loģikas un matemātikas uzdevumi gan tiem, kas jau prot saskaitīt un atņemt, gan arī pavisam vienkārši – mazākiem bērniem. GameKids – dažādu loģikas, attapības un izglītojošu spēļu apkopojums. Vietām noderēs angļu valodas zināšanas, bet var arī iztikt. Reizrēķins – Tildes izveidota lietotne reizrēķina apguvei. Runājošs gliemezis, kas uzdod dažādus uzdevumus, uz kuriem var atbildēt, ievadot skaitļus vai arī ierunājot. 6000 words – dažādu valodu apguves lietotnes, kuras gan tikai daļēji pieejamas bez maksas. Ļauj viegli apgūt gan rakstību, gan izrunu un arī pārliecināties par to, vai runājat pareizi. Noderēs arī mammai un tētim.              

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+