• Augam kopā ar Dārtu – 6. mēnesis

    Mazulis
    Sindija Meluškāne
    Sindija Meluškāne
    2. novembris, 2018
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Dārta ar mammu. Mammas prieks un acuraugs
    Dārta ar mammu. Mammas prieks un acuraugs
    2017. gadā publicētajā Mazuļa augšanas seriālā sekojām līdzi, kā aug Sindijas un Guntara Meluškānu meitiņa Dārta, kas savā ģimenē ir piektais bērniņš. Par meitiņas sasniegumiem un attiecībām ar pārējiem ģimenes locekļiem stāstīja mamma Sindija.

    Sāksim piebarot ar rupjmaizi!

    Nesen pie mums viesojās draudzene, kuras meitiņa ir divus mēnešus jaunāka, bet jau no četru mēnešu vecuma ēd smūtijus un augļus. Arī pie mums viņa bija atbrukusi ar savu launadziņu. Mūsu Dārta rītā, vakarā, pa dienu un daudzkārt arī naktī ēd tikai manu pienu, un es vēl tikai domāju, ar ko sākt viņas piebarošanu. Ilgi svārstos, ko dot pirmo. Ģimenes ārste iesaka rīsu putru, bet man šķiet, ka veselīgāk sākt ar dārzeņiem. Beigu beigās, vakarā sēžot pie galda ar Ķelmēnu rupjmaizi rokās, nolemju, ka Dārtai kā kārtīgai latviešu meitenei pirmais papildu ēdiens būs rupjmaize. Iedodu viņai mazu gabaliņu pagaršot, Dārta saviebjas un met zemē. Kad jau, tad jau – iedodu pamēģināt kartupeli no sava šķīvja. Arī tas viņai neiet pie sirds. Ja ne, tad ne! Galu galā pirmajā dzīves gadā bērna pamatēdiens ir mammas piens, ar visu pārējo vajag tikai iepazīstināt. Vēl man būs jāizlemj par piebarošanas formu – bērna vadīta ēšana vai blendēšana. Viena draudzene saka, ka blendēšana bērnam nākot par sliktu. Cita, kurai ir trīs bērni, dalās pieredzē, ka, viņasprāt, vecākais dēls, kuru viņa ēdinājusi ar karotīti, esot apveltīts ar mazāku pašiniciatīvu kā meitas, kurām ļāvusi ēst pašām.

    Arī man pietrūkst padoma

    Kad Dārta, guļot ratu kulbiņā, apveļas uz vēdera, ierakstu sociālajos tīklos jautājumu – no cik mēnešiem bērnu jāsāk sprādzēt? Viens no bijušajiem klasesbiedriem paironizē: re, daudzbērnu mamma tviterī prasa padomu. Un kas tad ir? Neesmu staigājoša enciklopēdija! Un jūtu, ka daudz kas man aizmirsies, turklāt daudzas lietas šo astoņu gadu laikā arī mainījušās. Vienu mācību gan esmu ielāgojusi pēc pieredzes ar vecākajiem bērniem. Pirmajos divos gados (un pēc iespējas arī vēlāk) nav vērts tērēt naudu rotaļlietām. Pat visforšākā rotaļlieta bērna uzmanību var noturēt uz pāris dienām, pēc tam tā mētājas mantu kastē. Bērnam tāpat interesantāki būs sadzīves priekšmeti – matu ķemme, švamme, plastmasas bļodas, atvilktnes u.c.

    Šobrīd Dārta ir ļoti apaļīgs un omulīgs bērns.
    Šobrīd Dārta ir ļoti apaļīgs un omulīgs bērns.

    Atgriežoties pie pagājušajā mēnesī ieskicētā jautājuma – prāts vai instinkts –, šobrīd pārliecinoši uzvar prāts, jo mums aktuālas ir attiecību problēmas ar lielo dēlu, kuram sākusies tā dēvētā pusaudžu krīze. Izrādās, tāda tik tiešām pastāv. Nu uz savas ādas pilnībā izbaudu teicienu: mazs bērns spiež klēpi, liels – sirdi. Man pat šķiet: ja tā salīdzina, mazais vispār neko nespiež, bet psiholoģiskās spēles un izaicinājumi, kas jāpārvar ar lielo… Oi, oi, oi.

    Mēneša atklājums IKEA praktiskās lacītes  un Pupa greznās lacītes (meistardarbs.lv). IKEA lacītes ir salīdzinoši lētas, ļoti ērtas un praktiskas, savukārt Pupa lacītes – kā svētku apģērbs.

    Mēneša prieks Dārtas mīļākā rotaļlieta, kas aizstāj gan knupīti, gan citas mantas (neviena Oball bumba šai nestāv pat tuvu), ir silikona kēksa formiņa. Vienkārši un ģeniāli!

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē