• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C Skaidrs, Z/ZR vējš, 5.14 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Arī pagarinātajā brīvlaikā vecāki var pieteikties pieskatīšanas pabalstam

  Atbalsts vecākiem
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. janvāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Kā informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) arī pagarinātajā brīvlaikā, kas saistīts ar Covid19 infekcijas radīto situāciju, vecākiem ir tiesības saņemt slimības palīdzības pabalstu par bērna vecumā līdz 10 gadiem pieskatīšanu.

  Valdība šonedēļ lēmusi, ka saistībā ar Covid 19 izplatību 1.-4. klašu skolēniem brīvlaiks tiks pagarināts vēl uz divām nedēļām – līdz 25. janvārim. Taču tieši tāpat kā līdz šim arī pagarinātā brīvlaika laikā vecākiem, kuriem jāpaliek mājās, lai pieskatītu bērnus vecumā līdz desmit gadiem ir iespēja pieteikties palīdzības pabalstam.

  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķirs pabalstu par kalendārajām dienām, aprēķinot to 60 procentu apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas periods, par kuru piešķir pabalstu.

  Slimības palīdzības pabalstu var saņemt:

  • no 2020.gada 30.novembra līdz 31.decembrim – vienu reizi 14 kalendārās dienas.
  • no 2021.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam kalendāro dienu un reižu skaits netiek ierobežots un palīdzības pabalstu piešķir par periodu, par kuru ir izglītības iestādes izziņa un darba devēja apliecinājums vai aprūpes centra izziņa.

  Pabalstu var saņemt viens no bērna vecākiem vai aizbildnis, adoptētājs, audžuvecāks, kurš ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet nevar strādāt attālināti. Ja nepieciešams pieskatīt divus vai vairākus bērnus, vienam pieprasītājam piešķir tikai vienu pabalstu.

  Pabalstu piešķirs:

  • par bērnu vecumā līdz 10 gadiem, ieskaitot, vai
  • par bērnu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ja bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

  Ņem vērā! Pieprasot pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), nav nepieciešama izglītības iestādes izziņa, ka bērns nedrīkst apmeklēt skolu.

  Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz VSAA iesniegums un:

  • darba devēja apliecinājums, kurā norādīts, ka persona bērna (vecumā līdz 10 gadiem) pieskatīšanas dēļ nevar strādāt noteiktu laika periodu (norādot periodu no, līdz) un nav iespējams darbu veikt attālināti.
  • Pašnodarbinātajam pašam jāapliecina, ka viņš nevar strādāt attālināti, vai nu brīvā formā, vai to atzīmējot VSAA iesnieguma veidlapā.
  • izglītības iestādes izziņa par bērna pirmsskolas izglītības iestādes grupas vai izglītības iestādes atrašanos karantīnā, kurā norādīts karantīnas vai attālināto mācību sākuma datums.

  Pabalstu var saņemt atbalsta persona cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, kurai pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, ja Covid–19 infekcijas saistīto apstākļu dēļ tā nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru vai dienas centru un saņemt pakalpojumu.

  Šajā gadījumā VSAA adresētam iesniegumam jāpievieno pašvaldības izziņa, ka cilvēkam ar invaliditāti ir piešķirts dienas aprūpes centra pakalpojums, un pašvaldības vai dienas aprūpes centra izziņa, ka ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumi nav pieejami.

  No slimības palīdzības pabalsta neieturēs iedzīvotāju ienākuma nodokli, un no tā neveiks valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

  Lēmumus VSAA nosūtīs tikai atteikuma gadījumā. 

  Slimības palīdzības pabalstu nepiešķirs, ja pabalsta pieprasītājs strādā un gūst ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, kā arī tad, ja personai par to pašu laika posmu ir piešķirts slimības, vecāku, maternitātes, paternitātes pabalsts vai atbalsts dīkstāvē.

  Slimības palīdzības pabalsts par periodu no 30.novembra līdz 31.decembrim jāpieprasa 10 darba dienu laikā no dienas, kad karantīnas dēļ slēgta pirmsskolas izglītības grupa vai iestāde, vai uzsākta mācību procesa organizēšana attālināti, vai no dienas, kad dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumi vairs nav pieejami, bet ne vēlāk kā līdz 2021.gada 31.janvārim. Par periodu no 2021.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam – ne vēlāk kā līdz 2021.gada 30.jūlijam.

  Iesniegumu VSAA visērtāk iesniegt portālā Latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu „Iesniegums iestādei”, pievienojot aizpildītu veidlapu „Iesniegums slimības palīdzības pabalsta saņemšanai”, vai rakstot iesniegumu brīvā formā. Iesniegumam jāpievieno skenētas izziņas. Iesniegumu kopā ar izziņām var arī nosūtīt pa pastu, adresējot jebkurai VSAA nodaļai, vai atstāt klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs darba laikā no plkst. 8:30 līdz 17:00.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+