Astro’n’out soliste Māra un mūziķis Goran Gora: Mūsu pasaule ir mainījusies

Ģimene
Ērika Bērziņa
21. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Lauma Kalniņa
Lai gan brīžiem šķiet, ka nogurums varētu ņemt virsroku, Māra Upmane-Holšteine un Jānis Holšteins-Upmanis, kas tagad ir vecāki jau trim bērniem – Ronjai (5 gadi), Ezram Klāvam (3 gadi) un Hannai (7 mēneši) –, atzīst, ka kopumā jūtas ļoti laimīgi, jo bērni ir viņu prieka un laimes avots. Abi ir piemērs tam, ka ir iespējams apvienot bērnu audzināšanu un mūziķu karjeru. Neliels ieskats sarunā.

Vai pirms gadiem varējāt iedomāties, ka reiz kļūsiet par daudzbērnu ģimeni. Kā jūtaties šajā jaunajā statusā?

Māra: Smejoties sakām, ka visus esam piemuļķojuši. Viņi domā, ka esam daudzbērnu ģimene, bet mēs vienkārši esam ģimene ar trim bērniem. (Smejas.) Kaut kādā ziņā tas ir patīkami. Man patīk šī apziņa, esmu lepna latviete. Bet, manuprāt, par īstām daudzbērnu ģimenēm var runāt, ja ir pieci, seši bērni. Kā Martai Marijai Sproģei.

Jānis: Vai Aurēlijai Anužītei-Lauciņai. Mums bija arī iedvesmojoši piemēri – Māras brāļa ģimenē ir trīs bērni un manam brālim arī.

Māra: Man ir divi brāļi, un Jānim ir māsa un brālis. Bet jāatzīst, ka, neraugoties uz to visu, mūsu vecāki pat bija pārsteigti, ka mēs saņēmāmies otram bērnam. No māksliniekiem jau to negaidīja. (Smejas.)

Visiem bērniem ir diezgan maza vecumu starpība. Vai īpaši pie tā piedomājāt?

Māra: Jā, visiem bērniem ir divarpus gadu starpība. Jānis teica: «Ja gribi trešo, tad tagad! Lai būtu līdz 35 gadu vecumam.»

Kāpēc tā?

Jānis: Nu, tāpat jau nav viegli, bet…

Māra: Te es gribētu citēt Jāni: «Lai tas murgs vienreiz beigtos!» (Smejas.) Lai laiks, kad bērni ir mazi, paiet un tu vēl esi spēka gados un vari radoši darboties. Un bērni vismaz naktīs guļ. (Smejas.)

Jānis: Lai viss grūtumus ir uzreiz. Man šķiet, ka vēl grūtāk, ja vecākajam bērnam jau ir kādi astoņi gadi un atkal mājās ienāk zīdainis. Tad atkal būtu jāpierod pie jauna režīma.

Māra: Bet tad tu būtu izgulējies.

Jānis: Lai atkal uz vairākiem gadiem nebūtu izgulējies. (Smejas.)

Tad sanāk, ka jūs piecus gadus neesat kārtīgi gulējuši?

Jānis: Jā, gandrīz. Šorīt Ronju un Ezru vedu uz dārziņu un domāju, vai visi vecāki tā jūtas no rītiem. Acis vienkārši līp ciet, un vienīgais, ko gribas, ir gulēt. Kāpēc es to daru? Kam tas ir vajadzīgs? Protams, bērnudārzs ir laba lieta, bet kāpēc visam jāsākas tik agri? Kāpēc nodarbība nevarētu sākties vienpadsmitos? Kas no tā mainītos? Domāju, ka cilvēki būtu daudz laimīgāki, ja darbadiena varētu sākties vēlāk.

Māra: Mums vairāk jāstrādā vakaros. Tāpēc rītos, kad gribas ilgāk pagulēt, ir grūti. Dažreiz man no rītiem salūst sirds, es padodos un atstāju Ronju un Ezru mājās – mēs uztaisām brīvdienu. Bet mēs varam to atļauties, jo mums cits dienas ritms. Un bieži vien, kad citiem vecākiem beidzas darbadiena, mums tā sākas.

Par to, kā noritēja trešā bērniņa gaidīšanas laiks un kā Mārai un Jānim izdodas apvienot vecāku pienākumus un mūziķu karjeru, lasiet žurnālā MANS MAZAIS jaunajā numurā. 

 • Saruna ar triju bērnu vecākiem – Astro’n’out solisti Māru Upmani-Holšteini un mūziķi Goran Gora
 • LIELĀ TĒMA: podiņmācība. Kad ir īstais laiks podiņam? Kāpēc mazais negrib sēdēt uz podiņa un vilkt apakšbikses? Kad būs sausa gultiņa?
 • Kas notiek ar tevi grūtniecības laikā, un kā aug un attīstās bēbītis puncī. Grūtnieces dienasgrāmata. 1.–8. nedēļa
 • JAUNA RUBRIKA. Latvietes dzemdē pasaulē
 • Bēbītis negrib gulēt ratos. Ko darīt?
 • Kā atradināt no krūts 10 dienās. Mammas pieredze
 • JAUNS MAZUĻA SERIĀLS. Augam kopā ar Arnoldu
 • Vai tiešām gripa ir tik bīstama, un kā to izārstēt?
 • Praktiski padomi kārtīgai bērnistabai
 • Kā saplānot ģimenes budžetu, lai ietaupītu
 • TĒVA SLEJĀ Toms Grēviņš atzīst, ka dēlu niķus uztver mierīgi
 • Latvieša un japānietes ģimenes stāsts. Latvijā jūtamies laimīgi
 • JAUNA RUBRIKA. Ģimenes receptes: ēdieni ar gaļu, kuri garšo bērniem
Mans Mazais nr01

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs