500 eiro pabalsts? Tā vien pietiktu, lai samaksātu par terapiju

Ģimene
Santa.lv
Santa.lv
11. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Viens no pēdējo dienu karstākajiem tematiem – piešķirt vai nepiešķirt vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem, par katru bērnu izmaksājot 500 eiro. Politiskajās diskusijās izskanējis viedoklis, ka daudzām ģimenēm, šāds lēmums būtu postošs sliktās finanšu pratības dēļ. Kā ģimenes tērētu un ko pirktu par 500 eiro, ja tos saņemtu?

Lūkojām, ko paši vecāki par to saka Atsaucīgo māmiņu forumā sociālajā tīklā Facebook.lv. Viedokļi, protams, ir dažādi, taču redzams, ka daudzās ģimenēs šāda nauda palīdzētu iegādāties datoru, drēbes, labāku pārtiku, uzsākt remontdarbus, apmaksāt privāto bērnudārzu (jo diemžēl vēl arvien visiem bērniem nepietiek vietas pašvaldības bērnudārzā), medicīniskas manipulācijas un arī terapiju, kas pēc šī grūtā perioda var būt nepieciešama gan bērniem, gan arī pašiem vecākiem. Daudzi naudu noguldītu bērna krājkontā. Ieskats vecāku komentāros:

Ieva:
Nopirktu normālu datoru lielajam, vecais knapi dveš. Tā kā arī vidējā cierē iet mūzikas skolā, derētu arī nopirkt klavieres. Tapetes vajadzētu pārlīmēt. Eh.. Kacina tikai tautu, neko tāpat visiem nedos. Tāpat kā pavasarī, iedos kādu drusku tiem, kas jau sēž uz pabalstiem un tiem, kas paši kārpās, pamās ar rociņu. Vēlēšanas nāk.

Zanda:
Nopirktu baldriāņus, jo būtu būtu šoks, ka valsts kaut ko tādu izdarītu!

Elīna:
Tāda ņemšanās it kā katram taisītos dot 50 000, nevis 500 eiro. Nopērk pārtiku, bērnam apavus, drēbes, kādu kancelejas preci, rotaļlietu un 500 eiro vairs nav!

Karina:
Ikdienas tēriņos, kas ir bērnam, atjaunotu garderobi, jo jaunā sezona tuvojas, bērns aug, kā arī drīzumā būs otrais bērņiņš klāt. Nauda noderēs jebkurā gadījumā. Esmu jau gandrīz 3 mēnešus bez ienākumiem sūda covida dēļ...

Viktorija:
Man ir 3 bērni un gaidām 4., ticiet vai nē, pa gadu, kas nosēdēts ar bērniem mājās, man ir, kur likt to naudu, it īpaši, kad ir attālinātās mācības.

Ilze:
Nopirktu dāvanu pirmajai dzimšanas dienai, kura strauji tuvojas.

Natālija:
Atvēlētu mājas remontam.

Linda:
Bērni tiktu pie jaunas divstāvu gultas vai pie jaunām gultām. Vēl atmaksāt kādu daļu mašīnas kredītam.

Zaiga:
Mēs jau nopirkām paši datoru, pusi bērns sakrāja, otru pusi pielikām. Ja būtu šis atbalsts,  tas noteikti tiktu atlikts viņa budžetā. Iespējams, skolas vajadzībām, tad jau pats izlems. Bet ne saldumiem, ne istabas remontiem, tieši viņa attīstībai.

Renate:
Meitai un dēlam būtu katram telefons un piederumi skolai līdz semestra beigām.

Jolanta:
Trīsstāvīgo gultu.

Valērija:
Nopirktu visus nepieciešamus vitamīnus uz 2 gadiem. Atjaunotu garderobi abiem bērniem. Un, protams, jaunas rotaļlietas.

Ieva:
Noteikti bērnam gardarobi atjaunotu..

Jūlija:
Nopirktu viņam daudz gaļas, uztaisītu pilnu galdu ar gardumiem, un pārējos 450 eiro atstātu viņa nākotnei «katram gadījumam».

Sintija:
Šo naudiņu ieguldītu bērna nākotnē, ieliekot viņa krājkasē.

Līga:
Es izlietotu ikdienas vajadzībām, jo ar dīkstāves pabalstu ir ļoti grūti normāli izdzīvot un tāda lieka naudiņa tiešām šobrīd noderētu. Bet… Nespīd. 

Magdalena:
Izglītībā: dators, grāmatas, kancelejas preces, ziemas zābaki, ziemas jaka.

Zanda:
Tā vien pietiktu, lai segtu bērnam izmaksas par terapiju pēc mājmācības…

Liega:
Neticu, ka man kāds tāpat par 3 seskiem piešķirs 1500. Ja gribas pasapņot… tad sāktu virtuvē kapitālā remonta pirmo kārtu.

Ilona:
Apmaksātu privāto bērnudarzu, jo vasts bernudarzā nav iespējas tikt.

Paula:
Uztaisītu mazajam maksas operāciju, lai ātrāk var atgriezties ierastajā dzīvē, iet uz dārziņu un priecāties par tikšanos ar draugiem! Līdz ar to pati varētu sākt strādāt. Un protams palutinātu viņu ar kādu dāvanu – batutu, smilšu kasti, piemēram. Visu tērētu tikai viņam!

Ruta:
Es savam arī nopirktu labu datoru. Tagad darbojas ar manu veco, kas pagaidām turas uz “godavārda”… un vēl kādas jaunas drēbes varētu piepirkt klāt (diezgan strauji aug).

Lauris:
Nopirktu prezervatīvus valsts pārvaldei, lai nevairojas…

Kristine:
Drēbes dēlam sapirktu, apavus pavasarim un pārējo atliktu vēlākam laikam.

Loreta:
Samaksātu meitai par mājdārziņu, vismaz divus mēnešus nebūtu par to jāuztraucas.

Irina:
Laikam datoru. Tagad sēž pie manēja. Vai riteņi un labas skrituļslidas.

Gunita:
Apmaksātu meitai uz priekšu online apmācības ģitārspēlē, papildinātu drēbju skapi, jo pa šo mājsēdes laiku esam krietni paaugušās visos virzienos. Tik ar apaviem bēda – online noteikti nesanāktu nopirkt – augstais pacēlums un paplata pēda…

Prātā no prieka noteikti nesajuktu. Esmu rīkojusies arī ar daudz daudz reižu lielākām summām dzīvē. Kāpēc mūs visus par idiotiem uzskata …

Agita:
Meita tiktu pie sava datora, kur mācīties. Nebūtu jādala viens dators uz diviem…Bet zinot mūsu valsti, tas nekad nenotiks. Esmu priecīga, ka vēl maksā vismaz dīkstāves pabalstu…

Sanda:
Nopirktu datoru un pieliktu klāt naudu labam tādam ar IT sistēmu drošības pēc, labu procesoru.

Agnia:
Nomainītu meitas istabā logus.

Taču ir arī vecāki, kas uzskata, ka šādu pabalstu izmaksāt nevajag:

Ramina:
Man liktos ļoti dīvaini, ja šāds pabalsts būtu. Man pietika jau iepriekšējās finansiālās krīzes valstī, vēlreiz atstrādāt pabalstus es nevēlētos. 

Ingrida:
Ooo! Tad nelabvēlīgām ģimenēm būtu klondaika.

Stella:
Visi, kuri runā par to, ka liktu krājkontos – tāpat dabūsiet iztērēt pēc tam paceltajos nodokļos, jo kaut kur jau šo naudu valstij vajadzēs dabūt atpakaļ. Esmu par kaut kādu kategorizēšanu, jo nu nav tā, ka visiem vajag. Ir daļa, kas ir bez darba, bankrotējušie, bet ir otra daļa, kas tieši šīs krīzes laikos dzīvo vēl labāk kā pirms tam, jo ir aktualizējušies kaut kādi pakalpojumi.

Grūti būs izdalīt un rezultātā nesaņems neviens.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+