5 padomi ļoti netīru drēbju mazgāšanā

Veļas mazgāšana
Ievas Padomu Avīze
27. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Ko iesākt ar ļoti netīrām drēbēm?
  1. Veļasmašīnā nekad neliec salocītu apģērbu.
  2. Pirms mazgāšanas no apģērba izpurini smiltis un gružus, pārbaudi kabatas, vai tajās nav skrūvju, monētu, adatu un citu sīku lietu, kas varētu ieķerties veļasmašīnas filtrā vai kādā citā detaļā.
  3. Apskati, vai apģērbam nav detaļu, kas varētu notrūkt vai atdalīties mazgāšanas laikā, piemēram, pogas vai krūštura stīpiņa. Ja tādas ir, labāk apģērbu ievietot mazgāšanai paredzētā maisiņā. Dažkārt tieši notrūkušu vai kabatās aizmirstu sīkumu dēļ veļasmašīnai būs nepieciešams remonts.
  4. Lai apģērbs izmazgātos tīrāk, pirms likšanas veļasmašīnā to ieberzē ar veļas ziepēm un uz pāris stundām iemērc. Ja apģērbs ir jauns vai klāts ar slāni, kas atgrūž mitrumu vai netīrumus, veļas ziepes ieberzē auduma šķiedrās ar vecu zobu birsti vai saimniecības birstīti. Tomēr berzējot sargies sabojāt audumu un tā krāsu.
  5. Izmanto priekšmazgāšanas funkciju. Bieži cilvēki šo iespēju nemaz nav ievērojuši. Taču mājsaimniecības veļasmašīnām parasti ir divi toverīši, kuros bērt veļas pulveri. Ar ciparu I ir apzīmēta priekšmazgāšana, ar ciparu II – pamatmazgāšana. Nospiežot atbilstošo pogu, ieslēgsies priekšmazgāšanas programma, kas mazgāšanai izmantos pulveri no pirmā toverīša un mazgājot atmiekšķēs lielākos netīrumus. Kad tā būs savu darbu paveikusi, ieslēgsies ierastā pamatmazgāšanas programma.

 

Svarīgi atcerēties, ka ļoti netīru un sasmērētu audumu īsā laikā nekad kārtīgi nevarēs izmazgāt. Tāpēc saīsinātās vai īsākās mazgāšanas programmas šajās reizēs nebūs piemērotas.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs