Laba ideja! Puķu olas Lieldienām

Rokdarbi
Evija Pozņaka
3. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kārlis Vilītis
Ja tradicionālie Lieldienu dekori apnikuši, istabas siltumā plaukstošajos bērza zaros var iekārt sarullēto puķu olas. Krāsu eksplozija un prieks garantēti!

Jo mazākas puķu olas grib izveidot, jo sīkāki ziediņi jāizgatavo. Šiem filigrānajiem ziediem izmantotas 4 milimetru strēmelītes. Ziedlapiņas veidotas tā, ka strēmele sīki iegriezta līdz 3 milimetriem, atstājot 1 mm līdz malai. Olas garums – 4 centimetri.

Nepieciešams:

 • Putuplasta ola. Šeit izmantota 7 centimetru ola, bet var ņemt gan lielākas, gan mazākas. Mazākām oliņām attiecīgi jālīmē smalkāki ziediņi, kas izgatavoti no šaurākām papīra strēmelītēm.
 • Papīra strēmeles. Vislabāk izmantot kvilingam (angliski – quilling) domātās dažādu platumu un krāsu strēmeles. Kvilings ir papīra māksla, kurā tievas strēmelītes sarullē un salīmē dažādās dekoratīvās kompozīcijās. Šeit izmantotas 10 milimetru strēmeles. Hobijiem domāto preču veikalos visbiežāk var iegādāties strēmeles, sākot no 3 milimetriem platumā, taču pieejamas pat 1 milimetra platuma. Mazāku olu ziediņu izgatavošanai vislabāk ņemt 3 vai 4 milimetru strēmeles.
 • Lente, lai ar puķu olām varētu izdekorēt, piemēram, kādu izplaucētu zaru.

Instrumenti

 • Kvilinga instruments (quilling pen). Lai sarullētu ziediņus, vislabāk izmantot kvilingam domāto instrumentu ar šķeltu galu.
 • Šķēres
 • Karstā līme un līmes pistole

Darba gaita

 1. 1. Ar koka irbuli vai citu asu priekšmetu izdur olas augšpusē nelielu caurumu, lai tur ielīmētu lenti.

 2. 2. Sāk gatavot ziedus. Papīra strēmeli iegriež ik pa 2 milimetriem tā, lai no strēmeles maliņas paliek 1,5–2 milimetri, proti, lai strēmele nepārplīst.

 3. 3. Lai izveidotu ziediņu, strēmeli sarullē – galu nostiprina kvilinga instrumenta dakšiņā un rullē, līdz sanāk spurains rullītis. Nobeiguma galu pielīmē, lai zieds nerullējas vaļā. Strēmeli var sarullēt arī ar pirkstiem, vienīgi jārēķinās, ka zieds var nesanāk tik ciešs.

 4. 4. Atloka vaļā iegrieztās strēmelītes un izveido ziedu.

 5. 5. Izveidotos ziedus pielīmē olai, liekot cieši citu pie cita.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+