Laiks sēt leduspuķes!

Dārzs uz palodzes
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
23. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Leduspuķes jeb ilgziedīgās begonijas dārzā rada priecīgu noskaņojumu: iesārtas, rozā, baltas, oranžas – daudzos toņos un pustoņos. Dārzā šis košums valda visu vasaru līdz pirmajām salnām. Par dēstu audzēšanu jāsāk domāt jau tagad.

Leduspuķes sēj janvārī vai februārī. Sēšanai vajag vissmalkākās frakcijas substrātu – ļoti vieglu, irdenu, ar viegli skābu reakciju (pH 5,6–6). Begonijām nepatīk nesijāta kūdra – sīkās sēkliņas iebirst starp kunkuļiem un neuzdīgst.

Sēklas ir patiešām ļoti sīkas, tāpēc tās neapber ar augsni – sējumu kastīti pārklāj ar plēvi vai stiklu un regulāri rasina. Diedzē siltā, gaišā vietā, uzturot 22–25 grādu temperatūru. Sēklas sadīgst divu nedēļu laikā.

Sēklas nedrīkst iekaltēt, taču jāuzmanās arī pārlieku salaistīt, jo tad jaunie dīgsti var nopūt.

Līdz marta beigām dēstiem nepieciešama 14 stundu gara diena, tātad vajadzīgs papildapgaismojums. Pēc septiņām nedēļām dēstus pārpiķē kastītē 3 × 3 cm attālumā un novieto 18–20 grādu temperatūrā. Kad izpiķētie augi 4–6 nedēļās ir paaugušies un ar lapām sāk nomākt cits citu, tos dēsta 8–9 cm diametra podos, vislabāk – begonijām paredzētā kūdras substrātā KKS-P.

Podiņus ar dēstiem tur 16–18 grādu temperatūrā. Kamēr augi vēl mazi, podus var salikt citu pie cita – tā ietaupās vieta un substrātā ilgāk saglabājas mitrums. Pēc laika podiņus izvieto retāk, lai begonijas neizstīdz. Reizi divās nedēļās augus laista ar 0,1% minerālmēslu šķīdumu. Dobēs augu no auga audzē 15–20 cm attālumā.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+