Padomi pagalma iekopšanai rudenī

Dārza darbi
Santa.lv
Santa.lv
25. oktobris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Lai arī rudens saistās ar ziedēšanas sezonas izskaņu, šis ir piemērots brīdis, lai paskatītos uz savu dārzu un pagalmu no malas un iekoptu to.

Atbrīvošanās no aizlūzušiem zariem, lapu grābšana un apkārtnes iekārtošana ir vien daži no rudens aktuālajiem darbiem. Daži ieteikumiem, kuriem sezonas darbiem pievērst uzmanību un kādus rīkus izmantot, lai darbs raiti ritētu uz priekšu. 

Koku un krūmu atzarošana

Šī sezona ir piemērota, lai apkoptu kokus un krūmus. Ja vasaras sezonā augļu koki un krūmāji ir priecējuši ar bagātīgu ražu, pārbaudiet vai to zari nav ieplaisājuši. Bojātos un nedzīvos zarus iesakām nogriezt, lai tajos neizplatītos slimības. Pat neliela pāraugušo, nedzīvo zaru apgriešana var atsvaidzināt dārza izskatu.

Ja nepieciešams griezt sausus un cietus zarus, iesakām izmantot grieznes ar laktveida asmeņiem. Savukārt, ja plānojat griezt  svaigu koku, kur ir īpaši svarīga precīza griešana, iesakām grieznes ar tradicionālās formas asmeņiem. 

Atbrīvojies no rudens lapām, zariem un nevēlamiem apaugumiem

Lai arī sākotnēji rudens priecē ar zeltainām krāsām, agrāk vai vēlāk koku lapas nokrīt. Ja nokritušās lapas ieskauj plašu teritoriju, noderīgāks būs lielais lapu grābeklis ar elastīgiem un izturīgiem plastmasas zariem. 

Šīs sezonas laikā uzmanībā arī jāpievērš rudens lapu atbrīvošanai no piemājas celiņiem, kāpnēm un citām virsmām, lai slapjā rudens laikā nepaslīdētu uz tām. Piemājas pieguļošu elementu kopšanai no nevēlamiem apaugumiem vai lapām var izmantot arī birsti. 

Pārstādīšanas darbi

Rudens ir piemērots laiks augu stādīšanas darbiem, kas ir aktuāli kā laukos, tā arī pilsētās, jo gaiss šajā laikā ir mitrs un zeme nav sausa. Šajā periodā iesaka stādīt mūžzaļus augus vai pavasara puķes. 

Lai arī rudenī ir mitrāka zeme, tik un tā augsnes rakšana ir fiziski smags darbs un lai labāk iekārtotu augu stādīšanas vai pārstādīšanas laukumu, īpaši svarīga ir lāpstas izvēle. Piemēram, ja augsne ir mīksta vai normāla, piemērotākais variants rakšanas un stādīšanas darbiem būs vieglāka lāpsta, ko viegli izmantot šaurā plānojumā. Savukārt apjomīgiem rakšanas darbiem uzticama būs spica lāpsta, kas piemērota augsnes darbiem, bedru rakšanai, apmales apstrādei un stādīšanai.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+