Kas jādara, ja gribu tirgot zemenes?

Aktuāli
Lolita Lūse
Lolita Lūse
7. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Manā īpašumā ir zeme, esmu iestādījusi zemenes un plānoju tās šogad pārdot tirgū. Kas man būtu jādara? Vai kaut kur jāreģistrējas? Vai jāmaksā nodokļi?

Ja iecerēts gūt ienākumus tikai pāris mēnešu, pārdodot piemājas dārzā pašu izaudzētās zemeņu ražas atlikumu, nevis uzsākt regulāru, mērķtiecīgu uzņēmējdarbību, turklāt esat pārliecināta, ka ienākumi no zemeņu realizācijas gada laikā nepārsniegs 3000 eiro, tad nav jāreģistrē saimnieciskā darbība vai uzņēmums un arī nodoklis nav jāmaksā. Šādā gadījumā tirdzniecībai nav vajadzīgs arī kases aparāts. Sekot līdzi ienākumiem un izdevumiem tomēr nepieciešams, fiksējot tos sev ērtā veidā, piemēram, kādā piezīmju burtnīcā.

Kad ienākumu summa gadā pārsniegs 3000 eiro, tad obligāti jāreģistrē saimnieciskā darbība!

Ja plānojat audzēt zemenes peļņas gūšanai, noteikti jāreģistrē saimnieciskā darbība, uzņēmums (SIA, IK) vai zemnieku saimniecība. Tāds risinājums paredz ne tikai nodokļu nomaksu, kas ir obligāta, bet arī iespēju norakstīt izdevumus, kas radušies, audzējot produkciju. Jums ir tiesības izvēlēties iecerētajai uzņēmējdarbībai piemērotāko uzņēmējdarbības formu un nodokļu nomaksas režīmu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+