• Šobrīd

  weather img

  Rīga +28°C Skaidrs, DR vējš, 3.09 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kā veidojas īpašuma vērtējuma strīdus gadījumi?

  Zelta padomi
  Dace Rudzīte
  Dace Rudzīte
  12. augusts, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Lielākoties strīdi tiesās notiek tad, kad dala mantojumu, reizēm brālis ar māsu vai dēls ar mammu. Reizēm uzņēmumu līdzīpašnieki nevar sadalīt uzņēmuma ienākumus un sāk apstrīdēt viena vai otra ieguldījumu vai faktisko pienesumu. Konsultē Vilis Žuromskis, Latvijas īpašumu vērtētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs ar 26 gadu pieredzi īpašumu vērtēšanā.

  Vēl strīdi notiek tad, kad ar tiesu izpildītāju vai maksātnespējas administratoru tiek atsavināts īpašums. Tas, kam mantu atsavina, apstrīd vērtējumu un meklē vērtētāju, kas viņam var paaugstināt vai pazemināt vērtējumu.

  Lai gan vērtētāji strādā godprātīgi, nesakritība vērtējumos reizēm veidojas, parasti – atšķirīgi definētā uzdevuma dēļ. stabila tirgus apstākļos īpašuma noteiktās vērtības starpība starp viena vai otra vērtētāja veikto vērtējumu var būt 10% apmērā.

  Asociācijas sertifikācijas birojs nosacīti ir kā šķīrējtiesa, jo neviens cits nespēj novērtēt, vai vērtējums veikts korekti un atbilstoši visām prasībām.  

  Ja nekustamā īpašuma tirgus ir svārstīgs, pieļaujamā atšķirība var būt līdz 15%. kā asociācijas neatkarīga struktūrvienība darbojas Vērtētāju sertifikācijas birojs, kas akreditēts Latvijas nacionālajā akreditācijas birojā un kurā darbojas eksperti, kas sniedz atzinumu par viena vai otra vērtējuma atbilstību Latvijā esošajiem īpašuma vērtēšanas standartiem un noteiktās vērtības atbilstību tirgus vērtībai vērtēšanas dienā. Tad sūdzības iesniedzējam jeb tiesai tiek sniegta informācija par to, kādas kļūdas pieļautas vienā vai otrā atskaitē.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+