• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  No pilsētas uz laukiem. Pavisam. Trīs pieredzes stāsti

  Iedvesmas stāsts
  Ilze Šķietniece
  5. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Pārceļoties uz dzīvi laukos, pilsētniekiem visbiežāk nākas secināt, ka sapņi ne vienmēr sakrīt ar realitāti. Runājam ar trim jaunajiem lauciniekiem par viņu pieredzi, pārceļoties uz laukiem un dzenot saknes jaunā vietā.

  Grozies, kā gribi – lai lauku mājā varētu pēc iespējas ātrāk iedzīvoties, vajadzīga nauda. Vispirms mājas būvniecībai vai atjaunošanai, tad ērtību ierīkošanai. Pilsētniekam būs grūti ēkā bez ūdensvada un kanalizācijas, kā arī centralizētas apkures. Tāpat svarīgs ir labs ceļš, autovadītāja apliecība un automašīna, kas garantē mobilitāti.

  Malkas krāsnis un dzīvā uguns tikai sākumā šķiet romantika.

  Ar laiku saproti, ka tas aizņem daudz laika un ziemā piesien pie mājas. Jāiemācās pieņemt, ka vajadzēs rīkoties citādi, nekā sākumā iecerēts. Jāiemācās ļauties dzīves plūdumam un pakļauties dabas spēkam. Citādāk iedzīvoties būs grūti.

  «Ir jāizveido vide, kurā gribas palikt,» apstiprina ELĪNA MEDENE. Viņa kopā ar vīru ERNESTU un dēlu AIDO pirms pieciem gadiem pārcēlās uz Kazdangu – pagastu Liepājas pusē, aptuveni 50 kilometru no jūras. Dažiem šķiet – uz nekurieni. Taču viensēta Turaidas ir Ernesta vecvectēva būvētas mājas. Te viņš pusaudža gados kopā ar vecākiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem pavadījis vasaras.

  Tomēr vēlmes un vajadzības var atšķirties. «Ir cilvēki, kas izvirza nereālas prasības un paši netiek galā ar to, ko grib. Tad arī nekāda dzīve laukos uz ilgu laiku neizveidojas,» ir pārliecināts MĀRIS MUITENIEKS. Viņš kopā ar sievu SANDRU no Kuldīgas pirms pieciem gadiem pārcēlās uz Papi Lietuvas pierobežā. «Mēs esam pieticīgi, un mums mājās joprojām nav klasiskās dušas, nav arī veikala aiz stūra. Taču nomazgājušies esam un paēduši arī.»

  Savukārt tēlnieks KRISTAPS ANDERSONS izvēlējies pilnīgi alternatīvu dzīves vidi. Viņš sev māju ierīkojis lietotā jūras konteinerā Rīgas Dārziņos, visu darījis savām rokām un tik, cik enerģija un personiskais budžets atļauj. Patlaban tajā ir elektrība un daļējas labierīcības. Lai nomazgātos, viņš ved ūdeni no avota un mazgājas spainī vai brauc nopeldēties uz upi vai ezeru. Vēloties pēc iespējas mazāk nodarīt kaitējumu dabai, pērk ekoloģiskos mazgāšanās līdzekļus. Kristaps uz Dārziņiem pārcēlās no īres dzīvokļa Rīgas centrā. Dzīve piepilsētā ir kā testa variants, lai saprastu, vai viņam piemērota īsta lauku dzīve.

  Visu rakstu un praktiskus ieteikumus topošajiem lauciniekiem lasi žurnāla LAUKU MĀJA novembra numurā, kas pieejams preses tidzniecības vietās visā Latvijā!

  • Kalna Vajubi – māja, ko atjaunoja dzimtas septītā paaudze
  • Ar cieņu pret mājas vēsturi atjaunotie Jāņkalni 
  • Omulīga priekšnama anatomija
  • Kā kopt koku, lai kalpo ilgi?
  • Pastkastītes ierīkošana lauku mājā
  • Kā iekurināt krāsni, lai labi deg?
  • Stādām ainavu ap lauku māju
  • Gatavojam kokus ziemai
  • Kā rūdītam pilsētniekam iedzīvoties laukos?
  • Olalā! un Bučers paipalu bizness
  • Būda uz sēkļa 11. sērija
  • Svētku vakariņas kopā ar Karīnu no krustnaglina.lv
  Lauku Māja nr11

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+