• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Sniegs ar lietu, Z/ZR vējš, 5.66 m/s

  Neapmulsti elektropreču veikalā - sadzīves tehnikai ieviests jauns energoefektivitātes marķējums

  Sadzīves tehnika
  Santa.lv
  Santa.lv
  9. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  No 2021. gada 1. marta stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) energoefektivitātes marķējumā vairākās sadzīves iekārtu kategorijās, kuru produktiem jau kopš šī gada 1. novembra izvietots dubultais marķējums. Kā turpmāk orientēties produktu klāstā un izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku, skaidro Rolands Āboliņš, Electrolux Latvia produktu speciālists.

  Kāpēc nepieciešamas izmaiņas?

  Jaunā marķējuma mērķis ir palīdzēt patērētājiem labāk identificēt atšķirības starp tehnoloģiski aizvien modernākiem sadzīves tehnikas produktiem. Jo augstāka veiktspēja ir ikdienā izmantojamai ierīcei, jo mazāk tā patērēs resursus – elektrību, ūdeni un pat pievienojamos mazgāšanas līdzekļus, tādējādi esot draudzīgāka gan mūsu maciņam, gan videi.

  Izmaiņas skars veļas mazgājamās mašīnas, veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju, trauku mazgājamās mašīnas un dzesēšanas iekārtas, – šīm produktu kategorijām jau no šī gada 1. novembra jāatrodas tirdzniecībā ar dubulto marķējumu: gan veco, gan jauno. Savukārt pilnīga pāriešana tikai uz jauno marķējumu notiks, sākot no nākamā gada 1. marta.

  Pašreizējais ES energoefektivitātes marķējums tika pakāpeniski ieviests no 1994. līdz 2004. gadam. To plaši atpazīst un izmanto visā Eiropā – 8 no 10 patērētājiem to ņem vērā, iegādājoties sadzīves tehniku. Vienotā sistēma dod patērētājiem iespēju izdarīt informētu izvēli attiecībā uz efektīvu un ilgtspējīgu sadzīves tehniku. Tomēr mūsdienās lielākā daļa ierīču atrodas augstākajās klases, un vairs nav tādu produktu, kas atbilst zemākajām klasēm. Šāds iznākums ir pozitīvs, tomēr tas apgrūtina labāko produktu atrašanu. 

  Kā veidots jaunais marķējums?

  Veidojot jauno energoefektivitātes marķējuma skalu, ir pārveidoti darbības rādītāji, ieviestas stingrākas ekodizaina prasības un jauni veiktspējas elementi, kā arī izmantota jauna testēšanas metode. Turklāt, lai izvairītos no turpmākām skalas izmaiņām, A līdz G klašu kritēriji tiks regulāri pārskatīti saskaņā ar tehnoloģiju un tirgus attīstību.

  Pašreizējam marķējumam ir četras A klases: no A līdz A + + +, kas ir mulsinoši, jo tā nedod mērogu augstai, vidējai un zemai enerģijas klasei.

  Tāpēc jaunā skala paredz, ka esošas ierīces tiks pārceltas zemākās klasēs, iekļaujoties no A līdz G klasei, savukārt A+, A++ un A+++ klases tiks likvidētas.

  Tāpat svarīgi, ka A klasē atradīsies vien pāris iekārtas, tādējādi atstājot brīvu vietu nākotnes tehnoloģiskajai attīstībai. 

  Būtiski minēt, ka atrašanās zemākā klasē nemainīs iekārtas enerģijas patēriņu, – ierīces veiktspēja saglabāsies nemainīga, mainīsies tikai tās vērtējums, t.i., burts uz marķējuma etiķetes.

  Iegādājoties kādu ierīci no izmaiņu skartajām sadzīves tehnikas kategorijām – veļas mazgājamās mašīnas, veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju, trauku mazgājamās mašīnas un dzesēšanas iekārtas –, ieteicams kārtīgi iepazīties ar tās iespējām un tehnisko specifikāciju, lai tā atbilst jūsu prasībām un nepieciešamībai. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+