Par tīrāku pasauli — IKEA turpmāk izmantos tikai pārstrādātas poliestera šķiedras

Tavas mājas
Santa.lv
Santa.lv
12. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Mūsdienās okeānos un izgāztuvēs nonāk pārāk daudz plastmasas un tekstilizstrādājumu, taču Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotājs IKEA tos uzskata par vērtīgiem resursiem, ko izmantot atkārtoti. Tāpēc uzņēmums ir paziņojis, ka līdz 2020. gadam tiks pārtraukta jaunu poliestera šķiedru izmantošana un turpmāk audumu ražošanā tiks izmantots tikai pārstrādāts poliesters.

Tāpat uzņēmums ir prezentējis vairākas jaunas un ilgtspējīgas preču kolekcijas, kuru ražošanā izmantota okeānā savāktā plastmasa un rīsu salmi un kuras radītas ar mērķi padarīt pasauli labāku un tīrāku.

Kā rīsu salmi ietekmē gaisa piesārņojumu?

2018. gadā IKEA uzsāka iniciatīvu Better Air Now (Labāks gaiss jau tagad) – šīs iniciatīvas mērķis ir uzsākt rīsu salmu izmantošanu jaunu produktu ražošanā, šādi risinot gaisa piesārņojuma problēmas. Rīsu salmi ir rīsu audzēšanas blakusprodukts, ko daudzviet pasaulē iznīcina sadedzinot un tādā veidā radot lielu gaisa piesārņojumu. Pirmie iniciatīvas rezultāti būs redzami 2019. gada rudenī gaidāmajā FÖRÄNDRING kolekcijā. Tā simboliski ieturēta melnos un zilos toņos – melnā krāsa attēlo smogu un piesārņojumu, savukārt zilā nes cerību par gaišāku nākotni ar dzidri zilām debesīm.

Ilgtermiņa mērķis ir izveidot modeli, kas dotu iespēju samazināt gaisa piesārņojumu arī citos pasaules reģionos, kur pārpalikumus pēc ražas novākšanas parasti sadedzina. Lai to panāktu, IKEA piedalās Klimata un tīra gaisa koalīcijā.

Tekstilizstrādājumi no okeānā savāktas plastmasas

Plastmasas piesārņojums okeānā ir liela problēma, un IKEA apņemšanās ir piedalīties tās risināšanā. Tāpēc IKEA ir radīta jauna kolekcija ar nosaukumu Musselblomma, kurā ir soma, divi spilvenu pārvalki un galdauts.

Šīs kolekcijas preču ražošanā izmantotais poliesters ir izgatavots no pārstrādātas plastmasas, tostarp PET plastmasas, kas ieķērusies tīklos Vidusjūrā un ko savākuši Spānijas zvejnieki. Muselblomma kolekcija būs pieejama IKEA veikalos Spānijā un Itālijā, bet pārājā pasaulē IKEA jau tagad piedāvā mēbeles un dažādus aksesuārus no pārstrādātas plastmasas.

Lai top gaisma bez elektrības!

Visā pasaulē vairāk nekā miljardam cilvēku jeb katram septītajam mūsu planētas iedzīvotājam ir ierobežota piekļuve elektrībai vai arī tās nav vispār. Elektroenerģijas nepieejamība, kas bieži iet rokrokā ar nepietiekamu pieeju tīram ūdenim un stabilām komunikācijas iespējām, rada sarežģījumus atsevišķām ģimenēm un pat veselām kopienām.

Tāpēc IKEA ir uzsākusi sadarbību ar sociālo uzņēmumu Little Sun, kas piegādā kopienām visa pasaulē ilgtspējīgus, stabilus un par zemu cenu pieejamus risinājumus. IKEA sadarbībā ar Little Sun rada saules baterijas, ko var piestiprināt un pievienot logiem, uzlādes stacijām un gaismekļiem un kas nodrošina risinājumus aktīvai dzīvei ārā. Pirmās preces no SAMMANLÄNKAD kolekcijas kļūs pieejamas 2021. gadā.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+