Kā tikt pie jau gatavas un labas āra sirsniņmājiņas?

Tavas mājas
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
19. maijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Gatavas āra, dārza jeb sausās tualetes, – piedāvā daudzi uzņēmumi un individuālie ražotāji visā Latvijā. Lielākā daļa uzņēmumu tualetes izgatavo pēc pasūtījuma, sevišķi svarīgi tas ir sezonā, kas ilgst vidēji no aprīļa vidus līdz pat rudenim. Reizēm pie gatavas sirsniņmājiņas var tikt uzreiz – atradi, ieraudzīji un brauc pakaļ. Īpaši tad, ja nav nekādu specifisku vēlmju, piemēram, lai tualetei būtu metāla jumts vai ķemertiņa aizmugurē ierīkots skapis dārza instrumentiem.

Piegādā un noliek vietā

No pasūtīšanas brīža līdz gatavai tualetei paiet vidēji nedēļa, taču saspringtākos periodos gaidīšanas laiks var būt arī ilgāks (turpretī standarta tualetes dažkārt var saņemt pēc trim vai četrām dienām). Tualeti uz savām mājām ikviens var aizgādāt pats, parasti ar jebkura veida automašīnas piekabi, bet var par atsevišķu samaksu vienoties, lai to piegādā ražotājs.

Jārēķinās gan ar to – jo tālāk tualete jāpiegādā, jo ilgāks laiks paiet un par piegādi dārgāk jāmaksā. Vairākums ražotāju nodrošina arī tualetes uzstādīšanu, ja tāda nepieciešama. Galvenais, lai ķemertiņam paredzētajai vietai var ērti piebraukt. Dažkārt gadās, ka aizved tualeti, bet priekšā gaida, piemēram, aizaudzis ābeļdārzs, kuram tualeti īsti nevar dabūt cauri. Tad saimniekam pašam jāatbrīvo vieta sirsniņmājiņai.

 Zemnieku saimniecība Vecstārasti

Tualetes caurums vai baltais pods?

Liela daļa gatavo nopērkamo tualešu ir liekamas uz bedres, groda vai, cits variants, tās ir ar izņemamu kasti. Kad saturs kastē sakrājas, to izņem un saturu utilizē. Var pasūtīt arī biotualetes, kuru funkcionēšanai nepieciešams speciāls šķīdinātājs. Tualetes iekšpusē standartā atrodas koka sēžamā daļa ar izgrieztu ovālu caurumu, sirdsmājiņu var aprīkot arī ar klasisko tualetes podu. Atbilstoši katra vēlmēm un izdomai iekšpusē var iestiprināt ne tikai turētāju tualetes papīram, bet arī atsevišķu pakaramo dvielim vai somai.

Ķemertiņa mūžs

Cik ilgi tualete kalpos, atkarīgs no vairākiem faktoriem. Vidēji tie ir 10–15 gadi, taču ķemertiņa mūža ilgums atkarīgs gan no vietas, kur tualete atrodas (zem kokiem bojājas vairāk), gan no tā, ar ko to apstrādā. Optimālā variantā tualete būtu jāapstrādā ar antiseptiķi, kas pasargā no mitruma un pelējuma, bet daļa cilvēku izvēlas to nedarīt. Pēc savas izvēles katrs savu sirdsmājiņu var krāsot, tonēt, pielāgojot savai sētai, mājai.

Tualetes īpaša odziņa – izgriezums durvīs

Tradicionāli durvis rotā sirsniņa, taču nu jau daudzi tās vietā vēlas izgriezt ko citu, piemēram,  Apple ābolīti. Arī  čurājošu puisīti vai meitiņu, kaķi, zaķi, aitu, trijstūri. Ražotāji stāsta, ka ir pat izgriezti cilvēka iniciāļi un firmas logo.

 SIA EK WOOD

Mūsu sirdsmājiņu izvēle

SIA Timbero

Pedāvā paneļveida tualetes (lētākas) un dārgākas koka tualetes, kas apstrādātas ar antibakteriālu grunti.

  • Tai ir aizmugurē atverama lūka un plastikāta tvertne biolīdzeklim.
  • Tualete nav paredzēta novietošanai uz bedres, tātad – bedre nav jārok.
  • Piegādā visā Latvijas teritorijā.

SIA EK WOOD
Piedāvā jau gatavas sirdsmājiņas, kā arī strādā pēc individuāliem projektiem un katra vēlmēm.

  • Tualetes gatavo no priedes un egles koka, kas abi ir vienlīdz labi un izturīgi.
  • Mājiņas izgatavo gan standarta, gan nestandarta izmērā. Uzbūvēs arī apaļu sirsniņmājiņu.
  • Par atsevišķu samaksu piegādā jebkurā vietā Latvijā, arī uzstāda.

Zemnieku saimniecība Vecstārasti 
Izgatavo tualetes ar māksliniecisku piesitienu, kas mājas vai dārza ainavā iekļaujas kā dizaina elements.  Tualetes gatavo no ēvelētiem neapzāģētiem dēļiem, atstājot dabiskas zaru vietas un malas. Taču malas nav ne spurainas, ne ar skabargām, bet gludas un līdzenas un piesaista uzmanību.

  • Iekšpusē standarta variantā ir ēvelēts koks, koka plauktiņi papīram, telefonam. Viens variants – ar plastmasas brilli un caurumu apakšā. Otrs variants – iekšā ir vienkārši kantaina telpa, kurā ieliek biokasti un izveido biotualeti.
  • Piegādā visā Latvijā, taču labprātāk Vidzemē, jo paši atrodas Cēsu rajonā. Ja paši ved, maksu par uzstādīšanu neņem.

Gatavas āra tualetes ik pa laikam var iegādāties arī dažos interneta veikalos, piemēram, 220.lv. Tās piedāvā arī individuālie ražotāji, ko var meklēt, piemēram, meistardarbs.lv.  

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+