Laiks ieziemot eņģeļtauri

Rudens darbi
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
26. oktobris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Kā bagātīgi ziedošās eņģeļtaures saglabāt līdz nākamajam pavasarim, lai tās ziedētu vēl krāšņāk?

Tuvojoties rudenim un salnām, jādomā par eņģeļtauru ziemas mājām. Rudenī, kad laiks kļūst vēsāks un draud salnas, podus pārvieto uz sausu, vāji apgaismotu pagrabu ar temperatūru plusos (vislabāk,  ap plus 5–10 grādiem).

Pirms tam taures apgriež, atstājot aptuveni 1/3 daļu no augu augstuma. Bet par to nav jāskumst, jo pēc atpūtas nākamajā gadā taurītes atkal priecēs ar saviem cēlajiem ziediem. 

Ziemā puķes daudz nevajag traucēt, bet gluži par tām aizmirst arī nedrīkst.

Ik pa laikam jāpaskatās, kā tās jūtas, vai nav pavisam izkaltušas. Proti, miera periodā laista ļoti maz – tikai tik daudz, lai tās neiekalstu. 

Dažkārt jau janvārī un tuvāk pavasarim arvien straujāk sāk plaukt dzinumi. Tos nolauž, lai augi veltīgi netērē enerģiju. 

Daļu nogriezto dzinumu sagriež aptuveni 20 cm garos spraudeņos un uzglabā mitrā kūdrā, lai no tiem pavasarī audzētu jaunās puķītes. Spraudeņus sasprauž mitrā kūdrā kastē ar paaugstām malām (lai, pārklājot plēvi, tā neskartos pie spraudeņiem). Sprauž slīpi rindiņās, 7–10 cm dziļi. Spraudenim no spraudeņa jābūt apmēram 2 cm attālumā. Kastīti pārsedz ar plēvi. Ziemā jācenšas kūdru uzturēt vienmērīgi mitru, tāpēc, ja nepieciešams, to aplaista. 

 3 padomi eņģeļtauru kopšanai

  • Eņģeļtaures audzē neitralizētā kūdras substrātā bez augsnes piejaukuma. 
  • Martā pagrabā pakāpeniski sāk tās modināt, biežāk aplaistot, aprīļa vidū pārvieto uz siltumnīcu. Tur eņģeļtaures laista, bet pirmo mēslojumu dod tikai tad, kad izveidojušies jaunie dzinumi ar mazām lapiņām. Labi der šķīstošais kompleksais mēslojums Kristalons zaļais, NPK 18:18:18 + mikroelementi. Kad salnas vairs nedraud, pārvietojam puķes uz vidēji saulainu vietu dārzā.
  • Eņģeļtaurēm ir ļoti laba apetīte. Turklāt mēslojumam jābūt daudzpusīgam un barības vielām – viegli šķīstošām, lai augi tās varētu bez lielām pūlēm izmantot. Eņģeļtaures var arī kādu dienu nepaēst, bet padzerties tām vajag katru dienu un pat vairākas reizes dienā! Šovasar vajadzēja laistīt pat četras un piecas reizes dienā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+