• Kura zālīte retāk jāpļauj?

  Zāliens
  Indra Ozoliņa
  13. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Mēdz teikt, ka zāliens ir katras mājas vizītkarte, tāpēc vienmēr to ierīkošanas un kopšanas laikā rodas dažādi jautājumi! Atbildi uz lasītāja jautājumu sniedz MĀRTIŅŠ FLAKSIS, SIA Krastmaļi sēklas saimnieks, agranoms.

  Lasītājas jautājums: Esmu iegādājusies zemi, kurā veidošu krāšņumdārzu, diezgan lielu vietu atvēlot zālienam. Gribu uzzināt, kādu zālīti sēt, lai būtu retāk jāpļauj. Inese

  Atbild Mārtiņš Flaksis:

  – Jāatzīst, ka tādu brīnumsēklu, kuras iesējot mauriņu varēs pļaut ievērojami retāk un tas izskatīsies ideāli, nav. Jo biežāk zālienu pļauj, jo skaistāks tas ir. Vidēji mauriņš pļaujams reizi nedēļā vai desmit dienās. Aplams ir priekšstats, ka golfa laukumos aug kāda īpaša zema zālīte. Patiesībā to katru otro dienu pļauj. Zāliens ataug plus mīnus vienādā ātrumā neatkarīgi no tā, vai vairāk sēs auzenes, airenes vai skarenes. Tomēr ir pāris variantu, kā attālināt pļaušanu. Šim nolūkam var iegādāties lēnāk augošu zālaugu sēklu maisījumu, piemēram, Liliput vai mūsu, Krastmaļi sēklas, izveidoto zāliena sēklu maisījumu Biezais-Lēnais/Dekoratīvais, kas satur vairāk sarkanās auzenes, gan cerojošās, gan stīgojošās, un mazāk ganību airenes. Jā, mauriņš pēc pļaušanas ataugs mazliet lēnāk, taču ieguvums nebūs liels – to varēs veikt tikai kādas divas trīs dienas vēlāk.

  Otrs variants, ko darīt, lai retāk pļautu, ir sēt mazu izsējas normu – 3 gramus sēklu uz kvadrātmetru, lai būtu mazāk stiebrzāļu, pievienojot nedaudz puķu pļavas sēklu maisījuma. Tad var pļaut tikai vienreiz gadā, augustā, vai divas reizes sezonā. Bet – tā ir ziedu pļava, nevis mauriņš,

  Esam pārliecinājušies, ka mauriņā var sēt tīras pļavas skarenes (Poa pratensis) vai sarkanās auzenes (Festuca rubra). Tad būs jāpļauj mazliet retāk, toties nāksies daudz biežāk vertikulēt. Pēc ziemas zālienā būs daudz sniega pelējuma. Turklāt sarkanās auzenes un aitu auzenes (Festuca ovina) var arī labi neieaugties, un tām nav laba slodzes izturība.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+