Ko iesākt ar veco šīferi?

Noderīgi
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
26. novembris, 2020
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Kopš šīferis tā sastāvā esošā azbesta dēļ iekļuvis kaitīgo izstrādājumu sarakstā, arī tā novākšana, ja gribi uzlikt mājai jaunu jumtu, un apsaimniekošana prasa īpašu attieksmi.

Vēl pirms 15–20 gadiem azbestu saturoši izstrādājumi bija teju katrā mājā – tos izmantoja ne tikai māju jumtiem, bet arī ēku starpsienās, starp stāviem. Pat daļai gludināmo dēļu bija azbesta plāksnes, kur uzlikt karsto gludekli. Tad visā pasaulē sāka runāt par azbesta kaitīgumu, un nu jau daudzus gadus Eiropas Savienībā šādus materiālus vairs neizmanto, lai pasargātu sevi, savus bērnus un veselību.

Šobrīd azbesta izstrādājumi no sadzīves aprites ir izņemti un visos priekšmetos, kur azbestu izmantoja, tas aizstāts ar citu materiālu. Līdz ar to arī azbestu saturošo šīferi šobrīd vairs nav atļauts ne izplatīt, ne izmantot. Protams, ja mājas vai saimniecības ēku jumtu joprojām klāj šīferis, nav jāsteidzas to mainīt, jo tāda prasība nepastāv.

Taču ir nosacījums, ka, liekot jaunu jumtu, šīferi izmantot vairs nedrīkst – jālieto jau pavisam citi materiāli, kas azbestu nesatur. Tāpat pastāv noteiktas prasības, kā vecais šīferis jāapsaimnieko, jāsapako un jānogādā vietā, kur to var glabāt.

Nākamā lapa

Nākamais: Kāpēc šīferis ir slikts?

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+