• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, D/DR vējš, 4.63 m/s

  Kas raksturo veselīgus ru­dens ap­avus?

  Zelta padomi
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  20. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Lai gan ap­avu iz­vē­li no­sa­ka arī skais­tums, gribas, lai kāja tajos justos ērti.

  5 priekšnoteikumi, lai kāja justos labi

  1. Apavi ir iz­ga­ta­vo­ti no da­biskās vai pre­sē­tās ādas, jo ta­jos pē­das var el­pot – mai­nās gaiss, un tiek uz­sūk­ti svied­ri. Tik­pat caur­lai­dīgs sin­tē­tis­kais ma­te­ri­āls vēl nav iz­gud­rots!
  2. Elas­tīgs papēdis, lai, ejot pa bru­ģi vai as­fal­tu, ne­ro­das ciets at­si­tiens, ko sa­ņem ce­ļu un gū­žu lo­cī­ta­vas, mu­gur­kauls.

   Sieviešu zābakiem ieteicamais pa­pē­ža augs­tums ir 4–5 cm.

  3. Apaviem ir pie­tie­ka­mi plats purn­gals, lai vi­si pirk­sti – sā­kot no īk­šķa līdz ma­za­jam – jus­tos ēr­ti un ne­tik­tu sa­spies­ti ko­pā. Ja zā­ba­ka de­guns šaurs, tur­klāt pa­pē­dis ļo­ti augsts, tad pē­da šļūc uz priekš­u, pirk­sti sa­stum­jas ko­pā un ie­spī­lē­jas spic­pur­ni­ņā. Tie liecas cits ci­tam vir­sū, un īk­šķis var sākt de­for­mēties.
  4. Ide­āla zā­ba­ka iek­šējā zo­lī­tē no­teik­ti jā­būt spe­ci­āliem pacēlumiem – su­pi­na­to­riem. Pē­dai ir di­vi iz­lie­ku­mi: ga­re­nis­kā vel­ve un šķēr­svel­ve, viens izliekums ir kā ar­ka pē­das iekš­pu­sē, otrs – zem pirk­stu sā­ku­ma. Tur arī va­ja­dzē­tu būt su­pi­na­to­riem, lai tie sta­bi­li­zē­tu pē­du un lai līdz pat sir­mam ve­cu­mam pēda spē­tu sa­gla­bā­tu sa­vus da­bis­kos iz­lie­ku­mus. Tur­klāt su­pi­na­to­riem jā­būt pie­tie­ka­mi elas­tī­giem, lai tie uz kat­ru so­li arī maz­liet tre­nē­tu pē­das mus­ku­ļus un amor­ti­zē­tu trie­cie­nu. Iz­ņe­mot kur­pes zo­lī­ti, šiem iz­lie­ku­miem jā­būt re­dza­miem. 

   Ne­uz­ķe­ries uz viltotiem su­pi­na­to­riem – mīk­stiem no­šū­tiem po­ro­lo­na spil­ven­ti­ņiem! Tie ne­ko ne­bal­stīs un sa­plaks jau pēc pirmajās die­nās.
  5. Zolītei jābūt iz­ņemamai – tā ir vēl viena pazīme, pēc kuras var pazīt ve­se­lī­gus ap­avus. Va­ka­rā zo­lī­ti va­jag vis­maz līdz pus­ei iz­vilkt lau­kā, lai iz­žūst. Ap­avi kal­po il­gāk, ja tos ne­valkā diendienā, bet ik pa laikam ļauj tiem at­vilkt el­pu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+