• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C Viegls sniegs, D vējš, 4.63 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Kas bez maksas no dzīvokļa aizved nolietoto sadzīves tehniku?

  Praktiski padomi
  29. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Lasītāja jautājums: «Esam divi pensionāri, kam salūza veļasmašīna. Kaimiņi stāsta, esot firmas, kas pašas atbraucot pakaļ un bez maksas aizvedot prom salūzušo tehniku. Vai tā ir taisnība? Pats svarīgākais – vai arī bez maksas nonesīs no piektā stāva?»

  Uzņēmums Eco Baltia vide piedāvā savākt un bez maksas izvest jebkāda veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļasmašīnas, televizorus, ledusskapjus, plītis, datorus, monitorus, telefonus u. c. Pakalpojums pieejams Rīgā, kā arī Mārupes, Ādažu, Babītes pagastos (lūgums pievērsiet uzmanību pagastu robežām, piemēram, pakalpojums tiek sniegts  Ādažu pagastā, nevis visā Ādažu novadā) un Salaspils novadā. Pieteikt elektroiekārtu savākšanu un izvešanu var, zvanot pa tālruni 8717.Būs jānosauc adrese un jāvienojas par dienu, kad uzņēmuma pārstāvji ieradīsies. Precīzu laiku sarunāt nevarēs, tāpēc sadzīves tehniku vēlams novietot brīvi pieejamā vietā – pie ārdurvīm vai kāpņu telpā. Uzņēmuma pārstāvji sadzīves tehniku paši savāc tikai līdz otrajam stāvam.

  Savukārt uzņēmums Bao sadzīves tehniku savāc bez maksas Rīgā un Jelgavā, darbdienās no plkst. 8 līdz 17 jau nākamajā dienā, bet arī tas prasa nevajadzīgo tehniku novietot mājas ārpusē.

  Patiesībā ir virkne uzņēmumu, kas piedāvā sadzīves tehnikas savākšanu pārstrādei bez maksas vai par simbolisku samaksu, piemēram, par 5 eiro, bet no piektā stāva līdz pirmajam tomēr būs jānones pašiem. Uzņēmumus, kas sniedz šos pakalpojumus, var atrast internetā, meklējot pēc atslēgas vārdiem sadzīves tehnikas izvešana. Iespējams, no nokalpojušās iekārtas var atbrīvoties arī brīdī, kad iegādājies jaunu. Komersantam, kas piegādā jaunas mājsaimniecības elektriskās vai elektroniskās iekārtas tieši to lietotājam, būtu jānodrošina mājsaimniecības elektrisko vai elektronisko iekārtu atkritumu pieņemšana, neprasot par to samaksu, ja attiecīgā iekārta ir līdzīga tipa un veikusi tādas pašas funkcijas kā piegādātā iekārta.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+