• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Mākoņains, DA vējš, 2.57 m/s

  Kā apkarot bumbieru – kadiķu rūsu?

  Atbild speciālists
  Indra Ozoliņa
  17. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Žurnāla IEVAS Dārzs lasītāja Egita jautā: Vai pašlaik mazdārziņu īpašniekiem ir pieejami fungicīdi, ar ko apkarot bumbieru-kadiķu rūsu? Ja ir, tad kādi un ar ko vajadzētu sākt, iestājoties pavasarim? Mūsu bumbiere vēl ir jauna, apmēram divus metrus augsta, tāpēc būtu ļoti ērti nomiglot. Pērn ziedēja visa balta, bet neaizmetās neviens bumbierītis.

  Atbild Anitra Lestlande, Valsts augu aizsardzības dienesta Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja

  Latvijā bumbieru-kadiķu rūsas ierobežošanai plašai lietošanai pieejams tikai 3. reģistrācijas klases fungicīds Score 250 EC. To izsmidzina uz bumbierēm pavasarī, kad no kadiķiem lido slimības sporas.

  Tas darāms maijā 10–15 grādu temperatūrā, kad prognozē lietainu laiku. Vēl var uzsmidzināt trīs dienu laikā pēc lietainā perioda, bet, ja uztrāpa īstajā brīdī, pietiek ar vienu miglošanas reizi.

  Informāciju par sporu izlidošanu var meklēt Valsts augu aizsardzības dienesta mājaslapā www.vaad.gov.lv. Slimība atkarīga no laika apstākļiem konkrētajā gadā. Sausā un siltā pavasarī bumbieru-kadiķu rūsa var neizpausties.

  Un vēl – ja bumbieru tuvumā aug kadiķi, tad agri pavasarī pirms sporu izlidošanas jāizgriež un jāiznīcina inficētie zari, kurus var atpazīt pēc brūniem izaugumiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+