• Eksotiski augi no sēkliņas. Vai varam izaudzēt savu avokado un mango?

  Telpaugi
  Mārīte Gailīte
  3. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Veikalu plauktos netrūkst dažnedažādu eksotu, un ir saprotama vēlme mēģināt izlobīt no tiem sēklas un ielikt podā. Vai no tā kas izdosies?

  Eksotisko augu īpatnības

  Avokado, mango, papaijas, tamarillo, dateļpalmas, apelsīnu un citronu koki izaug visai augsti. Tāpēc iesākumā jāapdomā, vai tiem atradīsies vieta dzīvojamās telpās. Dārzā tos izstādīt nevarēs, jo mūsu apstākļos tie nepārziemos.

  Jārēķinās arī ar to, ka šiem augiem ir savas prasības pēc barības elementiem un augsnes pH līmeņa un tieši krāna ūdens ķīmiskā sastāva dēļ tie mēdz izskatīties ne visai veselīgi. Runa nav par hloru, bet par ūdens pH līmeni (bieži tas ir augstāks, nekā augiem vajag) un karbonātu saturu tajā. Karbonāti mēdz uzkrāties puķpodā, kā dēļ augsnes pH palielinās un augi sāk just bora trūkumu. Mēdz būt arī otrādi – bora daudzums augsnē var būt pārmērīgs, un tādēļ uz lapām veidojas lapu malas iedegas. 

  Nepiemērotu apstākļu dēļ eksotiskie augi telpās kaut kā velk dzīvību, bet nezied un, protams, neražo. Nereti apelsīnos vai citronos var atrast jau sadīgušas sēklas. Protams, tās var ielikt puķupodā, ar laiku izaugs kociņš, un tomēr arī tad, ja tas uzziedēs un audzētājs ar otiņu apputeksnēs ziedus, ir maz cerību, ka augļi būs garšīgi. Tāpat kā ābeles, lielākā daļa citrusaugļu koku tiek potēti. Tiesa, ir radītas istabas citronu šķirnes, bet to stādiņi jāmeklē pie audzētājiem, jo komerciāli tos nepavairo.

  Vairāk lasi Santa+! 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+