Nesam ārā istabas augus!

Istabas augi, dārzs
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
25. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Istabas augi vasarā var kļūt par krāšņu dārza, terases vai balkona rotu. Īpaši par papildu saules gaismu priecāsies augi, kuru dzimtene ir karstās tropu zemes vai tuksneši. Tomēr, pirms nest augus ārā, jānovērtē, vai patiešām būs iespējams tiem nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus.

Ja mājai ir tikai balkons vai terase dienvidu pusē un jauns dārzs, kurā nav neviena koka vai krūma, kas mestu ēnu, taču uz palodzes mīt tikai augi, kas necieš tiešus saules starus, istabas augus ārā nest nevajag. Arī tie augi, kas istabā auguši tālāk no loga, iznesti dienvidu saulītē, gūs lapu apdegumus un, kamēr atkopsies, ilgu laiku nebūs dekoratīvi. Arī augus, kas ļoti mīl siltumu (piemēram, kafijkoku un falenopsi) ārā labāk nenest.

5 padomi, kas jāņem vērā:

  1. Sagaidi siltas naktis. Tādas, kad temperatūra ir plus 16 grādu.
  2. Atrodi katram augam labāko vietu. Ziemeļu puse būs piemērotāka lapainajiem telpaugiem, kuri nezied, savukārt ziedošie telpaugi labāk jutīsies austrumu, rietumu vai dienvidrietumu pusē.
  3. Iekop vietu, kur augs mitināsies. Ja puķupodu novietosi zālē, zāliens pirms tam jānopļauj.
  4. Pie āra dzīves pieradini pamazām. Ārā pirmo reizi augi jānes mākoņainā dienā un sākumā jānovieto ēnainā vietā, nevis tiešos saules staros. Šādi telpaugs pieradīs pie saules gaismas un negūs lapu apdegumus.
  5. Auga podu novieto uz šķīvja vai paaugstinājuma. Izmanto paliktni, puķu podestu vai iekarini ābelē. Paaugstinājums aiztaupīs virkni neērtību – pļaujot zāli, puķupods nebūs jāpārvieto, tas nenosmērēsies ar zāles krikumiem, zālienā nepaliks apaļi nospiedumi, puķupodā mazāk salīdīs kāpuri un kukaiņi, taču pats svarīgākais – puķupodā nesāks iedzīvoties augi ar spēcīgāku sakņu sistēmu, piemēram, gārsa. Uz terases ērti būs puķupodu paliktņi ar riteņiem. Šādi augus, īpaši lielāka izmēra palmas vai gumijkokus, būs vienkāršāk pārvietot, ja ārā līst stiprs lietus, vai iestumt istabā, ja gaidāms auksts laiks.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+