• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C Viegls sniegs, D vējš, 4.12 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Dārza darbi februārī: augļu dārzs

  Dārza darbi
  Sandra Dane
  3. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Februārī jau var sajust pavasara elpu – arvien vairāk saulaino dienu, zied lazdas. Protams, arī jāturpina darbi! Regulāri apstaigā un pārbaudi dārzu, vai ziemas segas nav izjukušas, vai garausis tomēr nav kaut kur ticis klāt. Ja nepieciešams, pieblietē sniegu ap augļu kokiem. Konsultē Sandra Dane, Mg. agr., Dārzkopības institūta pētniece.
  • Ja laiks ir pietiekami mīlīgs un pašam deguns nesalst, tad droši var sākt augļu koku pavasara vainagu veidošanu. Jāatceras, ka, pavasarī paveikta, tā veicina snaudošo pumpuru attīstību, no kuriem izaug spēcīgi ūdenszari. Tāpēc šajā sezonā parasti pastiprināti frizē kokus, kam gribas, lai atjaunotos vainags. Īsina tos zarus, kam vēlme veicināt sānu zaru veidošanos. Ja koku nav daudz, vainagu veidošanu var atstāt arī uz martu – tad labāk būs redzams, kuri zari ir cietuši saules un sala dēļ.
  • Nogrieztos zarus var atdot mājlopiem apēšanai, seviķi tos ir iecienījuši truši, kazas un aitas, arī grauzēji, piemēram, jūrascūciņas, šinšillas, žurkas. Tas šiem dzīvniekiem būs labs vitamīnu avots. Zarus var arī sadedzināt vai vest uz mežu, lai zaķi ēd tur, nevis ierodas pusdienās dārzā.
  • Apsekojot dārzu, pievērs uzmanība koku kaļķojumam. Ja tas atkušņu laikā ir noskalojies, kādā siltākā dienā var atjaunot, jo pavasara saule ir sevišķi spēcīga un var bojāt augļu koku mizu.
  • Aizvien pieskati, lai putnu barotavās pietiktu ēdiena putniņiem. 
  • Arī augļu pagrabu jāturpina pārbaudīt, lai ziemas āboliem un bumbieriem netrūktu gaisa mitruma. Jāatbrīvojas no bojātajiem augļiem. Ja jūtams, ka visus gatavos ābolus un bumbierus nebūs iespējams apēst, droši var vārīt ievārījumus vai arī tos žāvēt. Ziemā tas ir krietni vieglāk, jo mājoklis ir apsildīts.
  • Siltākā dienā vari atjaunot kaļķojumu, jo pavasara saule ir sevišķi spēcīga. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+