Kādi darbi augustā darāmi augļu un ogu dārzā?

Darbu kalendārs
Ilze Klapere
Ilze Klapere
1. augusts, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: pixaby.com
Konsultē PĒTERIS HEIMANIS, zemnieku saimniecības Gulbji saimnieks.

«Jāstāda zemenes! Pēc iestādīšanas zemenēm var dot rudens mēslojumu. Bet vispār ar mēslošanu jāuzmanās. Komplekso minerālmēslu sastāvs ir ļoti atšķirīgs, un rūpīgi jālasa, lai rudens pusē sastāvā nebūtu slāpekļa, kas veicina augšanu. Piemēram, ābelēm nav jēgas vairs dot mēslojumu, jo neko daudz no tā labuma tās vairs nepaspēs līdz rudenim uzņemt. Krūmmellenes arī vairs nedrīkst mēslot, izņemot tikai ar kālija sulfātu, lai krūmi labāk nobriest un vēlāk labāk ieziemojas. savukārt kālija nitrātu nedrīkst dot, jo tas veicina augšanu, un dzinumi var nepārziemot.

Augustā droši var stādīt augus no konteineriem.

Cilvēki nereti vaicā, vai drīkst stādīt ābelīti, kurai jau āboli zaros – nu, ideāli tas nav, bet var. Ja, piemēram, zarā ir viens ābols vai pāris ķiršu, tas nekas. Ja vairāk – augļi pēc iestādīšanas jānolasa, lai kociņam ir spēks ieskaņoties. Augļi jānolasa proporcionāli stāda lielumam – ja mazs kolonnābelītes stāds pilns ar āboliem, tie, protams, jānolasa.

Arī krūmmellenes un avenājus no konteineriem droši var stādīt, savukārt dalīt avenes augustā un pārstādīt gan nebūs prātīgi, jo saknes vēl jēlas, nenobriedušas. Citus ogulāju stādus, piemēram, upenes, jāņogas u. c., kas ir podos, arī var stādīt augustā, bet kailsakņu stādīšanai gan jāgaida rudens. Kā mēdz teikt, kad dzinumi vairs nav jēli un ir nobrieduši, tad arī saknes nobriedušas, un tas stādīšanai ir piemērotāks laiks.»

Praktiski padomi augusta darbiem augļu dārzā:

  •  Rudens pusē labāk atcerēties principu: nepietiekami samēslotam augam ir labākas izredzes pārziemot nekā pārmēslotam.
  • Jāparūpējas arī par vecajiem zemeņu stādījumiem – tos nedrīkst aizmirst! Galvenais darbs ir centīga laistīšana, jo augustā zemenēm veidojas ziedpumpuri nākamajai vasarai – ja ceri iekaltīs, raža nākamgad diez kāda nebūs.
  • Ja augustā pieturas sausums un karstums, jāatceras aplaistīt arī noražojušie upeņu, jāņogu un ērkšķogu krūmi, jo šajā periodā tiem svarīgi labi sadzerties, lai varētu veiksmīgi pārziemot

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+