Ko augustā darīt košumdārzā?

Dārza darbi
Ilze Klapere
Ilze Klapere
1. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: pixaby.com
Ir tāds teiciens – ja augi zied pavasarī, pārstādi tos rudenī, un otrādi, tādēļ arī augustā dārzā ir daudz darāmā. Stāsta ZANE ZELTIŅA, stādaudzētavas Baižas dārzniece.

«Dārzā augustā galvenais ir priecāties par ziedēšanu! Jāteic gan, ka šogad viss notiek ļoti ātri, piemēram, mums stādaudzētavā jūlija vidū jau sāka ziedēt agrās miķelīšu šķirnes, tāpēc nevar saprast, vai septembrī vispār kaut kas vēl ziedēs. Jābauda, kamēr ir! No praktiskiem darbiem augustā puķu dārzā nav daudz darāmā, bet var stādīt visus konteinerstādus, kā arī sadalīt un pārstādīt esošos augus. Ar dalīšanu gan pārāk nevajag aizrauties, ja laiks ir karsts un sauss. Tādā ziņā septembra otrā puse ir labāks laiks, jo parasti tad ir vēsāks un lietaināks. Ja reiz kaut ko dala un pārstāda, jāatceras, ka šajā laikā, kad bieži ir karsts un sauss, jauniestādītie augi jāuzmana sevišķi rūpīgi.

Ja augs pieradis augt podā, tad, iestādot dobē, paiet zināms laiks, kamēr saknes izveido kārtīgu, labu sasaisti ar augsni, tāpēc nevar iestādīt un aizbraukt uz nedēļu prom – ja laiks būs sauss, augi var iekalst.

Mans vectēvs, kurš bija dārznieks, allaž mēdza teikt, ka pārstādīt jau var visus augus, tikai pēc tam tiem jāsamazina zaļā masa. Tas tādēļ, ka pēc pārstādīšanas augam vairāk jāpievēršas sakņu veidošanai, nevis jāraisa lapas un ziedi. Un ļoti svarīga ir laistīšana.»

Praktiski padomi augustā košumaugu audzētājiem:

  • Augusts ir īstais laiks dalīt un pārstādīt pavasarī ziedošās ziemcietes, piemēram, aslapu flokšus, daudzkrāsu eiforbijas u. c.
  • Nevajag pārstādīt ziedošus augus. Tiesa, ir arī izņēmumi, ko esam novērojuši savā praksē, – piemēram, astilbes var pārstādīt arī ziedošas, ar noteikumu, ka ceri ir stingri un ziedi stabili, nobrieduši. Astilbes ir izturīgas, tām pēc pārstādīšanas var pat atstāt ziedus un visas lapas. Savukārt dienziedēm pēc pārstādīšanas var noņemt tikai lapas, bet ziedus atstāt.
  • Ziemcietes var arī pamēslot, bet noteikti samazinot slāpekļa devu.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+