Kas augustā jādara ar kokiem un krūmiem?

Augusts
Andrejs Svilāns
1. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: pixabay
Kādus kokus un krūmus apgriezt jau vasaras nogalē, bet kurus labāk atstāt citam laikam, kā arī neaizmirsti par laistīšanu īpaši siltās un saulainās vasarās. Konsultē Andrejs Svilāns, dendrologs un Nacionālā botāniskā dārza direktors.
  • Hortenzijām svarīgi nodrošināt pienācīgu mitruma daudzumu, lai krūms savu dekorativitāti saglabātu līdz pat septembrim. Citādi var sākties ziedu iežūšana ar tai sekojošu ziedlapu nobrūnēšanu.
  • Jāatceras, ka hortenziju ziedu krāsošanās ir ļoti atkarīga no gaismas, tādēļ, stādot pilnā apgaismojumā, stādāmo bedri vajag lielu un bagātīgi pildītu ar trūdzemi, kam neskādēs māla un kūdras piemaisīšana.
  • Ja laiks pieturas sauss, par laistīšanu būs priecīgi arī rododendri, tūjas jeb dzīvības koki, zemās skujkoku formas, it īpaši, šogad pavasarī stādītie augi, kas vēl nav paspējuši saknes ielaist dziļumā.
  • Lai gan laika trūkuma apstākļos dzīvžogu apgriešanu parasti atliek uz ziemu, augusts ir pats labākais brīdis pēdējai lapaino dzīvžogu safrizēšanai pirms ziemas. Atskaitot balti ziedošās spirejas, forsītijas, jasmīnus, kuriem uz izaugušajiem dzinumiem veidosies nākamā gada ziedi. To frizēšanu atstāj uz nākamo gadu, uzreiz pēc noziedēšanas. Šiem krūmiem vari veikt tikai figūras pielabošanu, izgriežot noziedējušos dzinumus līdz spēcīgākam jaunajam dzinumam. Ja jaunais dzinums stipri izlīdis no vispārējās kompozīcijas, protams, to vari saīsināt, bet – tas ir izņēmuma gadījums. Pie viena līdz pat zemei izņemami sausie vai stipri novecojušies un pusdzīvie dzinumi, bet – šo darbu vari atstāt arī uz ziemu… Tiesa, ej nu ziemā pamani, kurš starp veselīgajiem zariem ir tikai pusdzīvs!
  • Darba rīki dzīvžogu apgriešanai, protams, ir dažnedažādi, tomēr pats galvenais ir rūpēties par to, lai rīki būtu asi un grieztu, nevis plēstu zarus.
  • No baltegļu un priežu griešanas vasarā (arī augustā) vajadzētu atturēties – vislabāk tās griezt ziemas otrajā pusē vai agri pavasarī. Griežot šos skujkokus, tiem izdalās sveķi, un sveķu smarža var piesaistīt kukaiņus.
  • Savukārt egles un tūjas nepieciešamības gadījumā tomēr vari piegriezt arī vasarā – tām griezuma vietas samērā ātri aprēto, un augs pats sevi aizsargā. Tikai nedari to tad, kad ir ekstrēmi apstākļi – ļoti karsts un sauss laiks.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+