• Kas aprīlī jādara puķu dārzā?

    Dārzs
    Ilma Nereta
    29. marts, 2021
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: pixabay
    Dārzā zied pirmās puķes, bet citas vēl tikai mostas no ziemas miega. Kādi darbi darāmi puķu dārzā un kā parūpēties par dārzu, ja pavasaris nācis ar nepatīkamiem pārsteigumiem.
    • Pavasaris mēdz atnākt ar spēcīgiem lietiem vai strauju sniega kušanu un plūdiem, kas visai nepatīkami skar dārzu. Kā rīkoties? Cik vien ātri iespējams, novadi liekos ūdeņus. Regulāri irdini no uzplūduma atbrīvotā puķu stādījuma augsnes virskārtu, lai sekmētu skābekļa piekļuvi cietušo augu saknēm. Daļēji izskalotajiem augiem sarūpē svaigu substrātu, bet atkailinātās saknes rūpīgi piesedz.
    • Aprīlī zied cīrulīši, krokusi, pienpulkstenītes, zilsniedzītes, muskares, eritronijas, sniedzītes, pušķīnijas. Lai citugad sīpolpuķes ziedētu vēl bagātīgāk, tās šajā laikā jāmēslo ar kalcija nitrātu, vislabāk izšķīdinātā veidā (vienu ēdamkaroti kalcija nitrāta uz 10 l ūdens), bet mēneša beigās piebaro ar kādu komplekso mēslojumu. Tā kā lielākajai daļai sīpolpuķu ir visai īss veģetācijas periods, nebūtu labi mēslošanu nokavēt.
    • Dobēm pakāpeniski noņem atlikušo ziemas piesegumu, apgriez ziemciešu un graudzāļu veco lapojumu, ja tas nav paveikts martā. Augsni irdini un ravē. Pēc uzrušināšanas ziemcietes pabaro ar mēslojumu, kas bagātīgi satur slāpekli. Ja rudenī augiem nav likts bagātinātas kūdras segums vai labi sadalījies komposts, tad pēc mēslošanas stādījumam atjauno mulču, izmantojot tieši šos komponentus.
    • Aprīļa otrajā pusē sākas ziemciešu pārstādīšana un ceru dalīšana. Augsnei gan jābūt tik daudz apžuvušai, lai tā neliptu pie lāpstas. Pieredzējuši dārznieki iesaka pavasarī ziedošās puķes dalīt un stādīt rudenī, bet vasaras vidū un rudenī ziedošās – pavasarī. Ja siltais laiks atnāk ļoti strauji, der šajā padomā ieklausīties.
    • Gatavo dobes dāliju, gladiolu, kannu un citu puķu stādīšanai.
    Ziemcietes pabaro ar mēslojumu, kas bagātīgi satur slāpekli.
    • Pēdējais brīdis modināt kannas un kamolbegonijas. Sakneņus un gumus stādi podos vai kastēs kūdras substrātā, turi istabas temperatūrā, laisti (bet nepārlaisti!). Kad parādās asni, podus liec ļoti gaišā vietā. Dārzā gan izstādīt varēsi maija beigās pēc salnām.
    • Pārlūko gladiolas, arī montbrēcijas, tām marta beigās parādās asni. Sīpolus notīri, izvieto vienā kārtā, lai tie netraucēti dzen asnus un gaida stādīšanas laiku – aprīļa beigas, maija sākumu.
    • Turpini regulāri laistīt un mēslot vasaras puķu dēstus, neaizmirstot nokniebt galotnītes, kad tie jau saņēmušies.
    • Aprīļa beigās jaunstādus sāc norūdīt, nesot katru dienu uz vairākām stundām pagalmā (vai uz balkona), lai radinātu pie āra apstākļiem. Pirmajās reizēs noēno, jo pavasara saule jaunos augus var ātri apdedzināt.
    • Kad augsne pienācīgāk iesilusi (aprīļa otrajā pusē), dobēs sēj viengadīgās puķes: alises, dimorfotēkas, ešolcijas, godēcijas, ģipsenes kliņģerītes, matiolas, nigellas, rezēdas, rudzupuķes u. c.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē