Kas aprīlī jādara ar kokiem un krūmiem?

Koki
Inese Graudiņa
14. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No izdevniecības žurnāls Santa arhīva
Aprīlī laiks atsegt uz ziemu piesegtos kokus, kā arī laiks stādīt kokus un krūmus un veidot veco koku vainagus.
  • Sāc palēnām noņemt augiem piesegumus pret grauzējiem un saules apdegumiem. Aprīļa vidū pienācis laiks atbrīvot magnolijas, ginkus un citus salīgos augus, kas bija ietīti, lai nenosaltu. Tas jādara, kad dienas apmākušās, lai augi labāk pielāgotos gaisa temperatūrai un tos netraumētu spēcīgie pavasara saules stari. Svarīgi ievērot laika apstākļus: ja temperatūra izlīdzinājusies, var arī atsegt ātrāk, jo citādi augi zem piesegumiem var sākt augt un izsust.
  • Ja kokiem konstatē uz stumbriem sala plaisas, tās aizsmērē ar brūču ziedi. Kad sāk briest un plaukt pumpuri, var redzēt, kuri koki un krūmi cietuši no sala un cik daudz apsaluši. Veigelām, deicijām, hortenzijām, sausseržiem izgriez bojātās daļas līdz dzīvajam pumpuram.
  • Jāapgriež virši. Nogriez noziedējušās sausās ziedkopas. Tas vajadzīgs, lai veidotu un uzturētu kompaktu auga formu un veicinātu spēcīgu un veselīgu jauno dzinumu pieaugumu. Pabaro viršus! Izmanto skābo mēslojumu, kas paredzēts rododendriem, hortenzijām. Viršiem pietiek ar vienu pavasara mēslošanas reizi, jo tiem nepatīk pārbarošana.
  • Īstais laiks koku un krūmu stādīšanai, it sevišķi, ja plānots stādīt kailsakņu stādus, jo augi tikko sāk mosties un tad tiem ir labākas iespējas ieaugties. Agrs pavasaris ir ieteicamākais stādīšanas laiks skujkokiem.
  • Augu pēc iestādīšanas vienmēr ieteicams apliet, pat ja augsne ir mitra, – laistīšana palīdz augsnei blīvi apņemt koka saknes un aizpildīt gaisa caurumus.
  • Ieplāno dārzā kādu vietiņu jaunam, neredzētam augam! Piemēram, Floridas kalikantam (Calycanthus floridus), kas ir līdz 2 m augsts krūms ar tumši sarkanbrūniem ziediem. Stādi vidēji auglīgā, labi drenētā augsnē, saulainā vietā. Vai arī izvēlies vidējo koluteju (Colutea x media), kādu eleagnu, katalpu.

 Koluteja dekoratīvie augļi.

 Floridas Kalikanta krāšņais zieds.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+