Birst lapas… Kas kaiš naudas kokam?

Telpaugi
Zane Purne
11. janvāris
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Naudas kokam sāk nobirt lapiņas, pa zariņam vien… Kā augu glābt un citus portulaku krasulas audzēšanas knifus iesaka Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas nodaļas vadītāja Zane Purne.

Ja portulaku krasula (Crassula portulacea) jeb naudas koks vasarā ir bijis pārliets, visticamāk, tas arī ir iemesls tam, ka birušas lapas un lūzuši jaunie dzinumiņi. Būdams sukulents, augs necieš lieku ūdeni sakņu kamolā, īpaši, ja tas ir komplektā ar pazeminātu gaisa temperatūru.

Siltā, saulainā telpā augošai portulaku krasulai jāsaņem tikpat daudz ūdens, cik mirtei, fikusam, pelargonijai vai citam lapainam telpaugam. Ja telpā gaisa temperatūra pazeminās kaut vai par pāris grādiem, laistīšanas biežums un daudzums arī automātiski samazinās.

Ko darīt? Labākais variants būtu augu atkal pārstādīt. Podā, kas vizuāli atbilst auga lielumam, ieber normāla mitruma augsni, kas sastāv no velēnu augsnes, lapu augsnes un rupjas grants (var būt arī kūdra, nedaudz mālaina dārza zeme un rupja grants).

Pirms stādīšanas svarīgi no saknēm pamatīgi izpurināt veco zemi. Tad kādu nedēļu vai vairāk naudas koku nevajag liet, lai sadziedējas pārstādot savainotās saknītes. Pēc tam pamazām atsāc augu laistīt, bet – nepārlaisti, labāk, lai tas ir sausāks nekā salaistīts par daudz. Pēc pārstādīšanas nemēslo augu vismaz mēnesi, sāk to darīt tikai tad, kad jau redzami jaunie dzinumi.

Lai pārstādīšanai būtu rezultāts, vēl ņem vērā – pirms pārstādīšanas jānogriež kroplie, izstīdzējušie, nedekoratīvie dzinumi.

Jo vairāk, jo labāk – ataugs vēl skaistāki nekā bija iepriekš. Jāsalasa arī nokritušās lapas, kas pūst, lai puve neizplatās tālāk uz citām lapām un dzinumiem.

Kā vēl izpatikt portulaku krasulai?

  • Naudas koku, kas aug istabas temperatūrā un labā apgaismojumā, laisti vienu reizi nedēļā – tā, lai ūdens iztek cauri augsnei uz paliktnīša. Pēc stundas lieko ūdeni no paliktņa nolej.
  • Ziemas mēnešos, kad apgaismojums ir nepietiekams, vēlams augu audzēt vēsā telpā, lai nestīdzētu dzinumi.
  • Lai portulaku krasula decembrī vai janvārī ziedētu, vasarā vismaz pāris mēnešu augs atpūtina – tikpat kā nelaistot un nemēslojot. Šajā miera periodā sukulentam bagātīgi jāsaņem saule, kura iesārtina portulaku krasulas lapu maliņas.

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+