• Palīgā! Spradži uzklūp kāpostiem!

  Augļu un sakņu dārzs
  Aija Vīksna
  29. jūnijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Mazās, melnās vabolītes… Tās sagrauž dīgstu un dēstu lapas, to kātus, augšanas centru. Ieteikumus, kā spradžus apkarot ar bioloģiskām metodēm, sniedz Maruta Kaminska, dārzniece zemnieku saimniecībā Dzērves Vallē.

  Spradžu aktivitāte palielinās siltā un sausā laikā, tie bojā redīsus, kāpostus, ziedkāpostus, brokoļus, kolrābjus, rutkus, kāļus, sinepes, kressalātus un citus krustziežu dzimtas augus. Ko darīt? Iespējas ir divas – ķīmija (Mavrik Vita Emin dārzam un Mavrik Vita) vai arī tikai bioloģiskās augu aizsardzības metodes. Mazdārziņā es balsoju par otrajām!

  • Tātad vēlu vakarā vai agri no rīta, kad ir rasa, (var arī iepriekš aplaistīt) apkaisi augus ar lapu koku pelniem, tabakas pulveri vai skuju miltiem, lai tie pielīp pie lapām.
  • Vai arī – jau laikus, tiklīdz kāpostus iesēj vai iestādi, uzklāj agrotīklu. To var turēt līdz pat ražas novākšanai. Tikai ņem vērā, ka zem seguma labāk aug arī nezāles, tāpēc tīkls regulāri jānoņem un dobe jāizravē.
  • Daļēji ierobežot spradžu skaitu izdodas arī ar augsnes rušināšanu.
  • Dārzā rūpīgi jāiznīcina pērkones, zvēres un citas krustziežu dzimtas nezāles.

  Anglijas variants!

  Kāpostu vagas garumā sasprauž, lūk, šādus vairākus mietiņus, katram galā uzliek mazu māla podiņu un pāri pārklāj sietu, lai augiem klāt netiek taureņi – kāpostu baltenis (Pieris brassicae) un rāceņu baltenis (Pieris rapae), kuru kāpuri ātri var apgrauzt kāpostu lapas, atstājot tikai lapu dzīslas.

  Kāpostu balteņa kāpurs ir zaļgani vai pelēcīgi dzeltens, svītrains, bet rāceņu balteņa kāpurs – samtaini zaļš, un tas grauž caurumus arī pašā kāposta galviņā. No ķīmijas Latvijas mazdārziņos pret balteņiem atļauts izmantot insekticīdu Neemazal-T/S.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē