• Šobrīd

  weather img

  Rīga +27°C Daļēji apmācies, Z vējš, 1.54 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Atbalsts dzīvei laukos. Kā to saņemt un kur pieteikties?

  Aktuāli
  Kristīne Sēnele
  16. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ja pirmais solis – pārcelties uz dzīvi laukos – pasperts vai ir plānā, iespējams, ir aktuāli izdomāt, ko darīt un ar ko pelnīt. Atbalsta iespējas maksājumu, projektu un mācību formā var atrast arī pavisam zaļi laucinieki. Skaidrojam!

  Apkopoto atbalsta veidu aprakstos minēti tikai svarīgākie nosacījumi, tāpēc rūpīgi izpēti katras iespējas noteikumus. Ja kāda no tām tieši šobrīd vairs nav pieejama, vari sagatavoties un startēt nākamajā sezonā.

  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) līdz pat rudenim būs apmācības dažādās lauksaimniecības un mežsaimniecības tēmās. Ir kursi, kas veltīti vidi saudzējošai saimniekošanai, piemēram, bioloģiskajai daudzveidībai, un tie parasti ir bez maksas.

  Lai piedalītos apmācībās, tev vajadzēs apliecināt, ka esi saistīts ar nozari, piemēram, ka tev ir lauksaimniecības zeme vai meža platība, ka nodarbojies ar putnkopību.

  Aktuālo kursu programma atrodama LLKC mājaslapā.

  Tāpat tu vari pretendēt uz LAD atbalstu dalībai LLKC maksas apmācībās, konsultācijām ar šī centra ekspertiem un arī dalībai demonstrācijas pasākumos, kuros var iepazīties ar interesējošās nozares pieredzi ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

  Lai saņemto šo atbalstu, tev sākumā ir jāiegūst LLKC apstiprinājums, piemēram, dalībai mācībās, kuras tad attiecīgi 50%, 90% vai 100% apjomā apmaksā LAD.

  LLKC reģionālie biroji piedāvā arī bezmaksas izglītošanās iespējas par sezonālajām tēmām. Lai tās nepalaistu garām, visērtākais ir sekot filiāļu Facebook kontiem. Savukārt LIAA regulāri piedāvā bezmaksas apmācības kursus par dažādām uzņēmējdarbības un finanšu pratības tēmām.

  Raksta turpinājumā lasiet par dažādiem atbalsta veidiem!

  Nākamā lapa

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
  Nākamais: Atbalsts zemes kopšanai
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+