• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Daļēji saulains, DR vējš, 1.54 m/s

  Ar narcišu stādīšanas talku atzīmēs Rīgas senā Ozolaines parka atklāšanu

  Pasākumi
  Santa.lv
  Santa.lv
  5. oktobris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ozolaines parka centrā aug parka simbols – dižozols.
  Foto: Publicitātes foto
  Ozolaines parka centrā aug parka simbols – dižozols.
  Ar kopīgu talku – dzelteno narcišu sīpolu stādīšanu, “Rīgas Meži” un Rīgas Pilsētas attīstības departaments 7.oktobrī aicina iedzīvotājus atzīmēt šovasar labiekārtotā Ozolaines parka atklāšanu.

  Narcišu sīpolu stādīšana notiks plkst.16.00–18.00. Pulcēšanās būs pie lielā ozola, netālu no Duntes ielas.

  Pēc sīpolu stādīšanas talcinieki aicināti uz tēju, pīrāgiem, kā arī uz sarunām ar ainavu arhitektiem un dārzniekiem. Čaklākajiem būs arī praktiskas dāvanas.

  Talcinieki aicināti izmantot tēmturi #IEkop!, daloties sociālo tīklu kontos ar foto un video no talkas.

  “Rīgas Meži” parka atklāšanas talkas dalībniekiem nodrošinās puķu sīpolus, kā arī darbam nepieciešamo inventāru. Ozolaines parkam piemeklētās narcises ir tikai dzeltenā krāsa, jo tās vēsta par optimismu, gaišumu un laimi.

  Dzeltens izceļas uz pārējām krāsām ar enerģiju un rosina uz radošumu.

  Tāpat dzeltenā ir rudens krāsa, kas simbolizē pārticību un briedumu.

  Šie narcišu sīpoli nākuši no “Rīgas Mežu” apsaimniekotā “Mežaparka”, simboliski veidojot saikni starp “Rīgas Mežu” pārziņā esošo “Mežaparku” un jauno teritoriju – Ozolaini.

  Lai kopīgi ar apkaimēm galvaspilsētu veidotu vēl krāšņāku un iekoptu jaunus apstādījumus, “Rīgas Meži” uzsāk talkas “IEkop savu apkaimi!”. Ozolaines parkā šajā nedēļā notiks pirmā talka.

  Savukārt nākamā talka plānota ceturtdien, 21.oktobrī, plkst.16.00–18.00, Uzvaras parkā.

  Ar šo pasākumu noslēgsies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta veiktā parka labiekārtošana, un parks tiek nodots apsaimniekošanā jaunajiem saimniekiem – “Rīgas Mežiem”.

  Par Ozolaines parku

  Ozolaines parka centrā aug parka simbols – dižozols. Ozolaines parka vīzija sakņojas idejā par ozolu, kas ataino laika ritumu un dabas cikliskumu. Parks kā ozollapas un zīles ir izkārtots ap dižozolu.

  Vietas vēsture saistās ar Krievijas caru Pēteri I.

  Cars 1710.gadā pavēlējis pie Duntes muižas iekārtot nocietinājumus un celt jaunu pili. Tāpat Sarkandaugavas krastā izveidots regulāra plānojuma parks, kuru vēlāk arī apciemojis cars.

  Laika gaitā parks un tā apkārtne pārveidoti. Piemēram, izveidota nespējnieku patversme, bet 1862.gadā Rīgas Sarkankalna slimnīca. 1872.gadā uzbūvēja dzelzceļa līniju Rīga – Mīlgrāvis ar pieturu “Aleksandra Augstumi”, pašlaik – Sarkandaugavas stacija.

  19.gadsimta otrajā pusē, kad ozoli parkā bija izauguši, to sāka dēvēt par Ozolaini (Eichenheim). 1872.gadā Literāri-praktiskā pilsoņu apvienība Duntes muižā iekārtoja Eihenheima patversmi ar skolu un internātu. Citās ēkas iekārtoja Pretubagošanas biedrības patversmi. 1930-to gadu sākumā patversmē iekārtoja vecu ļaužu pansiju.

  Netālu bija Rīgas pilsētas pamatskola, kuru 1937.gadā nosauca par Rīgas pilsētas Ozolaines pamatskolu. Savukārt padomju laikā Ozolainē izveidota daudzstāvu apbūve un slimnīca, kā arī vairākas ražotnes.

  Pēc neatkarības atgūšanas te attīstīta dzīvojamā zona, pieejama veselības aprūpe, izveidota Žila Verna Rīgas Franču skola u.c.

  2021.gadā parkā veikta seguma un apgaismojuma tīkla izbūve, koku sakopšana, basketbola laukuma izbūve, kā arī jaunu elementu kā solu, atkritumu urnu, velo statīvu uzstādīšana.

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+