• 5 padomi, kā izvērtēt apkārti pirms mājokļa pirkšanas

  Mājoklis
  Santa.lv
  Santa.lv
  19. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Nekustamā īpašuma atrašanās vieta un tuvākā apkaime ir viens no izšķirošajiem faktoriem, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi. Kā noteikt, vai apkārtne, kurā noskatīts mājoklis, būs atbilstoša tavām vajadzībām un vēlmēm?

  1. Dodies pastaigā pa rajonu

  Vienkāršs veids, kā novērtēt apkaimi, kurā atrodas potenciālais mājoklis, ir iepazīt to pašam, piemēram, dodoties pastaigā vai izbraucienā ar velosipēdu. Tās laikā būs iespējams pārliecināties par esošo infrastruktūru – stāvvietām, ceļiem un ietvēm – un to stāvokli un tīrības līmeni, kā arī iegūt priekšstatu par to, vai rajons ir piemērots arī citām aktivitātēm, piemēram, sportošanai un laika pavadīšanai svaigā gaisā. Apskatot apkārtnē esošās mācību iestādes, tirdzniecības, ēdināšanas, atpūtas un izklaides vietas vai zaļās zonas, ikviens varēs izvērtēt to atbilstību savam dzīvesveidam, kā arī attālumu un laiku, kas nepieciešams, lai tur nokļūtu. Pastaigas laikā iespējams gūt priekšstatu arī par apkaimes iedzīvotājiem un tās kopējo atmosfēru. 

   

  2. Uzklausi jau esošo iemītnieku stāstus 

  Apkaimes izpētes laikā ieteicams aprunāties ar tās iedzīvotājiem: potenciālajiem kaimiņiem vai paziņām, kas jau kādu laiku tur dzīvo. Vienlaikus padomu un īsu dzīvojamā rajona raksturojumu var iegūt arī domubiedru grupās sociālajos tīklos, piemēram, Facebook. Uzdodot praktiskus un konkrētus jautājumus plašākam cilvēku lokam, būs iespējams iegūt daudzpusīgu perspektīvu par dzīvi iespējamajā apkārtnē, ko, iespējams, būtu grūtāk uzzināt no personas, kas pārdot mājokli. 

   

  3. Pārbaudi ceļā pavadīto laiku

  Eurostat dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāji no visām Eiropas Savienības valstīm pavada visvairāk laika ceļā uz darbu, veltot tam aptuveni 33 minūtes no savas dienas. Būtiski ne tikai uzticēties navigācijas aprēķinam, ko sniedz Google Maps, bet arī pašam praktiski pārliecināties par to, cik ilgu laiku nāksies pavadīt ceļā no mājām līdz darbavietai vai citām svarīgām lokācijām. Turklāt būtu labi izmēģināt dažādus transportlīdzekļus – automašīnu, velosipēdu vai sabiedrisko transportu – vai pārvietoties ar kājām. Vislabāk par reālo situāciju var pārliecināties, ja testa brauciens tiks veikts laikā, kad ierasti jādodas uz darbu, skolu vai dažādām aktivitātēm, piemēram, sporta treniņiem. Var izrādīties, ka sastrēgumu stundās, ceļš uz iecerēto galapunktu būtiski pagarinās.

   

  4. Izvērtē apkārtnes attīstības plānus

  Gudra ilgtermiņa ieguldījuma veikšanai būtiski ņemt vērā apkārtnes vēsturi, tās drošību un kopējās nekustamā īpašuma tirgus tendences un potenciālu nākotnē. To var uzzināt, piemēram, izmantojot mājaslapu cenubanka.lv, kā arī citus interneta resursus, kas palīdzēs noteikt, vai apkaimē mājokļu cenas palielinās, samazinās vai ir nemainīgas. Tāpat ir vērts iegūt informāciju par zemes īpašuma vērtību, nodokļa likmēm un plānotajiem infrastruktūras uzlabojumiem, kas ilgtermiņā var ietekmēt pārējās ar mājokli saistītās izmaksas. Noteikti iesakām vērsties pašvaldībā ar jautājumiem, ko vērts ņemt vērā, iegādājoties konkrēto īpašumu.

   

  5. Izmēģini līdzīgu mājokli noskatītajam

  Tas ļaus pārliecināties ne vien par dzīvojamo rajonu, bet arī par mājvietas kopējo piemērotību. Piemēram, vai plānotās dzīvesvieta ir atbilstoša ģimenes izmēram, vēlmēm un vajadzībām un vai mājoklim ir pietiekama papildu teritorija, zaļā zona, dārzs vai papildu ēkas, ja tās būtiskas iespējamajiem mājokļa īpašniekiem.

   

  Padomos dalās Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+