- Cinnijas augs gan smagākā, gan vieglākā augsnē, taču mitra, purvaina zeme gan cinnijām nebūs pa prātam.
- Vislabāk jutīsies saulainā vietā, bet derēs arī pusēna.
- Ja augsne ir sagatavota jau iepriekš, sezonas laikā mēslo trīs reizes ar komplekso šķīstošo vai šķidro mēslojumu, kas paredzēti ziedošiem augiem, piemēram, dzelteno Kristalonu, Basfoliar, Biopon vai Vito. Pāris reižu sezonā cinnijas būs pateicīgas par kalcija nitrāta mēslojumu, kas paspilgtinās ziedu krāsu un uzlabos kātu stingrumu. Mēslojums jālej tikai uz saknītēm, nevis lapām.
- Nedrīkst lietot amonija nitrātu, jo cinnijām nepatīk liels slāpekļa daudzums, kas var augus apdedzināt.
- Podos un balkona kastēs substrātam pievieno ilgas iedarbības mēslojumu Osmocote un katrā laistīšanas reizē cinnijas mēslo ar ziedošiem augiem paredzētu mēslojumu. Izmantojot modernos podus un kastes, kas labi tur mitrumu, laistīt nepieciešams tikai 1–2 reizi nedēļā. To dara rīta pusē, lai vakarā neaiziet gulēt slapjām kājām.
- Cinnijām, īpaši dālijziedu cinnijām, ūdeni un mēslojumu nedrīkst liet uz ziediem, lai neiemestos puve. Ar laistīšanu nevajag pārcensties, jo pieaugušas cinnijas ir diezgan sausumizturīgas.
Dārgakmeņi dobē – košās cinnijas. Kas tām patīk?
Dārzs
2. augusts
Komentēt
Cinnijas ir vienas no košākajām vasaras puķēm, kas lepojas ar spilgtām un izteiksmīgām krāsām. Turklāt nereti uz viena auga ir vairāku krāsu ziedi! Apkopojam svarīgāko par cinniju audzēšanu, lai tās koši ziedētu līdz pat rudenim.