• Cik bieži jālaista tomāti siltumnīcā?

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  28. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Fotokostic / Shutterstock
  Lasītāja jautā: «Cik bieži jālaista tomāti siltumnīcā? Dažādos avotos lasāmi atšķirīgi padomi: kāds iesaka laistīt tomātus katru otro dienu, bet cits piekodina to darīt divreiz nedēļā. Kā ir pareizi?» 
  • Pats galvenais pamatprincips: skatīties, vai zeme izžuvusi, jo laistīšanai jāiet roku rokā ar gaisa temperatūru: jo siltāks, jo biežāk jālaista.
  • Ja gaisa temperatūra turas virs 20 grādiem, jālaista katru otro dienu, bet ekstrēmi karstā laikā pat katru dienu, jo augam mitrums vajadzīgs, lai nepārkarstu.
  • Karstā laikā ieteicams siltumnīcas jumtu nokrāsot ar krītu, jo temperatūru ar vēdināšanu un laistīšanu vien ir grūti pazemināt. Ar krīta emulsiju siltumnīcu krāso no ārpuses, nevis no iekšpuses, jo no iekšpuses krīts ar kondensāta pilieniem nokļūst uz augiem un tas nav vajadzīgs. Spēcīga lietus laikā gan krīts no siltumnīcas noskalojas, un, ja karstums turpinās, krītojums jāatjauno. 
  • Vajadzētu iegādāties termometru, lai var pieskatīt temperatūru siltumnīcā. Ja ir karstāks par 25 grādiem, temperatūru var mazināt ar jau pieminēto krītošanu jeb ēnošanu, celiņu laistīšanu ar aukstu ūdeni pat vairākas reizes dienā un vēdināšanu.
  • Lai zinātu, cik daudz vajag logu un vēdlūku, jāparēķina: trešajai daļai no visas siltumnīcas garuma jābūt atveramai, jo tikai tā var nodrošināt pietiekamu ventilāciju. To parasti neievēro mazās siltumnīcās – vēdināšanas iespēju ir pārāk maz.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē