Dekoratīvie krūmi
- Pelēkā spireja (Spiraea x cinerea) ‘Grefsheim’ un citas spirejas, kas pavasaros zied uz otrā gada dzinumiem, – asā spireja (Spiraea x arguta), asinszāļlapu spireja (Spiraea hypericifolia), arī Vanhuta (Spiraea x vanhouttei) un Niponas (Spiraea x nipponica).
Foto: OLAYOLA / Shutterstock - Baltie grimoņi (Cornus alba), kam ziemā ir ļoti skaisti un koši dzinumi, ja iestādīti piemērotā vietā. Jāpievērš uzmanība arī augšanas lielumam. Slimību un kaitēkļu nav.
Foto: Halina Pawlak / Shutterstock - Alkšņlapu kletra (Clethra alnifolia) var papildināt rododendru stādījumus, jo līdzīgas prasības. Zied no jūlija līdz septembrim baltiem, smaržīgiem ziediem stāvos ķekaros dzinumu galos.
Foto: Alex prokopenko / Shutterstock - Lielā fotergila (Fothergilla major). Liela auguma (1,5–2 m) krūms, pavasarī zied pudeļbirstes formas ziediem, ļoti skaists rudenī, jo spīdīgās lapas krāsojas dzeltenos un karmīnsarkanos toņos.
Foto: Gedeminas777 / Shutterstock - Parastās klinšrozītes (Potentilla fruticosa), kurām ir daudz šķirņu gan ar baltiem un dzelteniem, gan sārtiem un sarkanoranžiem ziediem. Zied uz jaunajiem dzinumiem. Katru pavasari noteikti jāapgriež, lai veidotu skaistu vainagu un bagātīgāk ziedētu. Izturīga, noder arī smilšainām, sausām vietām.
Foto: Lushchikov Valeriy / Shutterstock - Tunberga bārbelēm (Berberis thunbergii) ir ļoti plaša šķirņu izvēle, krāsu daudzveidība, arī kopšana būtu viegla, ja vien nebūtu ērkšķu.
Foto: KatMoys / Shutterstock - Dekoratīvās purpura ābeles (Malus x purpurea) derēs tiem, kam nepietiek dūšas sakurām. Kaut ziedēšanas laiki atšķiras, tomēr efekts ir tikpat iespaidīgs. Liela šķirņu izvēle.
Foto: Whiteaster / Shutterstock - Sēdlapu djervila (Diervilla sessilifolia) – neliels krūms, zied ar dzelteniem ziediem lapu žāklēs uz šāgada dzinumiem. Nav slimību un kaitēkļu.
Sēdlapu djervila - Dārzu rotās noteikti kāda no vidējās forsītijas (Forsythia x intermedia) šķirnēm, jo tās ir visizturīgākās un ziemcietīgākās, tikai noteikti jāveido vainags.
Foto: Cristina Ionescu / Shutterstock